E-koolis võetakse kasutusele uus autentimisvahend Smart-ID

2. veebr. 2017 SK ID Solutions - E-koolis võetakse kasutusele uus autentimisvahend Smart-ID kommenteerimine on välja lülitatud

Sel nädalal võtavad esimesed e-teenused kasutusele SK ID Solutionsi uue elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID, mis töötab enamlevinud nutiseadmetel, ei sõltu SIM-kaardist ning on kasutatav kõikjal maailmas. Esimeste hulgas võtavad Smart-ID kasutusele Starman, Tallinna Kaubamaja Grupp ja eKool.

SK ID Solutionsi (SK) loodud uuendusliku lahenduse Smart-ID mugavaks kasutamiseks on Androidi ja iOS-i platvormidel töötav rakendus, mis ei vaja SIM-kaarti ega kaardilugejat. Smart-ID saab alla laadida App Store’ist ja Google Play poest ning selle kasutamiseks on vaja vaid internetiühendust. Kasutaja tuvastab oma isiku Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. Smart-ID kasutamine on tasuta. Rohkem infot: www.smart-id.com.

Smart-ID ei sõltu riigipiiridest ja on lahendusena kergesti kasutusele võetav kõikjal maailmas.

Lisaks mainitud kolmele e-teenusele saab veebruari teises pooles Smart-ID toe ka uuenduskuuri läbinud digiallkirjastamise portaal DigiDoc.
Uue autentimisvahendi võtavad lähiajal kasutusele ka Swedbank, SEB Pank ja Telia Eesti.