Haridusuuenduskeskus kutsub õpilasi oma maitse järgi tundi andma

14. veebr. 2017 - Kommenteeri artiklit

5. aprillil toimub Tartus ÕpiFest „Täna annan tundi mina”, kuhu on oodatud julged ja nutikad 4.–12. klassi ja kutsekooli õpilased.

ÕpiFestil annavad tunde õpilased kolmes vanuserühmas. Eesmärk on käsitleda eri teemasid, lõimides õppeaineid ja uudseid meetodeid. Projektijuht Kärt Leppiku sõnul soovivad korraldajad anda noortele võimaluse näidata, missuguses koolitunnis nad ka ise rõõmuga kaasa lööksid. „Võib-olla avastabki mõni endas tulevase õpetaja,” loodab Leppik.

ÕpiFestil osalemiseks tuleb koolinoortel moodustada kolmeliikmeline meeskond ning valmistada ette 20-minutine õpetlik, põnev ja elulähedane tund. Osavõtuks saab registreeruda 17. veebruarini, täpsemad juhtnöörid on Õpifesti kodulehel.

Igast vanusegrupist (4.–6., 7.–9. klass, gümnaasium + kutsekool) pääseb 5. aprillil haridusuuenduskeskusesse tundi andma kuus kiiremini registreerunud meeskonda. Õpilasteks on teised osalejad, publikuks õpetajatudengid ja haridusuuendajad. Tunde filmitakse ning meeskondadele antakse sõbralikku tagasisidet. Päev lõpeb meelelahutusliku osa ja tunnustamisega.

ÕpiFesti korraldab Tartu ülikooli haridusuuenduskeskus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!