Maailmanimega õigusfilosoofi Ilmar Tammelo 100. sünniaastapäevale pühendatud konverents

15. veebr. 2017 TÜ Narva kolledž - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli Narva kolledžis toimub 27. veebruaril maailmanimega õigusfilosoofi Ilmar Tammelo 100. sünniaastapäevale pühendatud konverents. Konverentsil esinevad Eesti teaduste akadeemia president Tarmo Soomere, Tartu ülikooli Narva kolledži direktor Kristina Kallas, akadeemikud Lauri Mälksoo ja Hando Runnel, õigusteadlane Peeter Järvelaid ning ajakirja Akadeemia toimetajad Toomas Kiho ja Mart Orav.

Ilmar Tammelo (kuni 1935 Ilmar Eichelmann) sündis 25. veebruaril 1917. aastal Narvas. Ta lõpetas 1941. aastal Tartu ülikooli õigusteaduskonna ning pärast Teist maailmasõda asus elama Saksamaale. Sealt suundus Austraaliasse, kust tuli juba kuulsa mehena Euroopasse tagasi. Euroopas sai tema tegevuskohaks Salzburg Austrias, kuid enne elu lõppu pidi ta veel kord reisima Austraaliasse, kus ta 7. veebruaril 1982 oma maise teekonna lõpetas.

Ilmar Tammelo oli eesti õigusfilosoof, kuid saatuse tahtel maailmas rändav maailmakodanik ja maailma asju väga südamesse võttev inimene. Ta oli maailma õigusfilosoofia ühingu asepresident ja tema filosoofilised vaated olid aluseks väga praktilistele otsustele. Kui ÜRO nn Haagi kohus tegeles tuumarelvade keelustamise otsusega, toetus ta selle argumentatsiooni koostades ekspertide arvamusele, mis peamiselt rajanesid kahe eestlasest õpetlase töödel. Üks neist oli Peterburi ülikooli omaaegne rahvusvahelise õiguse professor Friedrich Fromhold Martens (1845‒1909) ja teine Ilmar Tammelo õpetus.

Konverentsi ettekannetega õigusfilosoof Ilmar Tammelot.

Konverents algab Narva kolledži auditooriumis 200 27. veebruaril kell 11.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!