NUKU muuseum tutvustab noortele teatriameteid

10. veebr. 2017 NUKU - Kommenteeri artiklit

NUKU teatri pikaaegne töötaja Riho Tammert viib läbi ekskursiooni nukuteatri kulisside taga.
Foto: Indrek Rammus

 

Hariduse omandamise käigus tekib kunagi kõigil küsimus: kelleks ma saada tahan? Vähe on meie seas neid, kes teavad täpselt, millist eriala valida. Kogemuste omandamise käigus teeb elu meie valikutesse alati ka oma korrektuurid. Kõigil põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastel on võimalik pöörata pilk ka teatri suunas – teatris töötavad inimesed, kes on õppinud väga erinevaid erialasid.

Mida minna õppima, kui soovite saada teatridirektoriks, personalijuhiks, näitlejaks või kostümeerijaks? Võtame vastuse NUKU teatri inimeste elust: teil tuleb õppida kas juurat, lastepedagoogikat ja psühholoogiat, puhkpilliorkestri dirigeerimist või geoökoloogiat.

  • Mis te arvate, kuhu võib elutee teid viia pärast TTÜ materjalitehnoloogia eriala lõpetamist? Katri Pekri läks pärast TTÜ lõpetamist õppima Turu kunstiakadeemiasse nukuteatri erialale ja temast sai nukunäitleja. Seejärel omandas ta EMTA-s magistrikraadi teatrikunstis ja teatripedagoogikas.
  • Kuidas õppida teatri korraldusjuhiks ja rahvusvahelise visuaalteatrifestivali tegevjuhiks? Lõpetage konservatooriumis muusikapedagoogika eriala ning töötage 13 aastat kaitseväe peastaabis nagu Annika Land-Reisser.
  • Mida õppida, et saada turundusjuhiks? Teil tuleb õppida Tartu Elleri muusikakoolis koorijuhtimist ja EMA-s muusikateadust ning omandada lisaks projektijuhtimise ja turunduse lisaeriala, nagu tegi meie turundusjuht Annika Metsala.
  • Kuidas aga saada tööle teatri põnevatesse töökodadesse? NUKU teatri nukumeister Riina Rosin-Steiner õppis kergetööstuskoolis naiste- ja lasterätsepaks, õmbles pärast kooli lõpetamist Estonia teatris kostüüme ja on nüüd juba üle 20 aasta nukuteatri nukumeister.
  • Kelleks saab kaitseväe lahingukoolis kaitseväe instruktori kutse omandanud noor, kes on pärast kooli lõpetamist töötanud kaitseväe väljaõppeinstruktorina, autoremondilukksepana ja teatritehnikuna? Villu Tederi näitel saab temast NUKU haldusjuht.
  • Mis võib saada inimesest, kes on ehitusmehaanika tehnikumis kirjutanud lõputöö teemal „Autoturvavöö inertsrullirihmavõlli projekteerimine”, töötanud Normas treiali-freesijana ning HBBL Muusika Väiketeatri stuudios reklaamimüüja ja näitlejana? Temast võib saada vanemlavameister, nagu seda on kuldsete kätega Janek Saareli.
  • Pärast lavakooli ja režissöörikursuse kogemust võite sattuda aga tööle Eesti Televisiooni, keele ja kirjanduse instituuti, tõuloomade varumiskontorisse, kangalattu ja kodumasinate remonditehasesse, nagu see juhtus Riho Tammertiga, kes on seejärel pidanud NUKU teatris veel viitteist ametit!

Nagu näha, ei saa kaitseväelasest alati ohvitser ega juristist advokaat. Seepärast kutsub NUKU muuseum põhikooli- ja gümnaasiumiõpilasi ekskursioonile või töötubadesse tutvuma teatriametitega ja teatris leiduvate karjäärivõimalustega. Nii saavad noored praktilisi kogemusi paljude jaoks paeluvast ja maagilisest teatrimaailmast – olgu siis uute sihtide seadmiseks või oma unistuste kinnituseks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!