ProgeTiigri „Mängumaraton” õpetab noori programmeerima

9. veebr. 2017 Hariduse Infotehnoloogia SA - Kommenteeri artiklit

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) kuulutab välja ProgeTiigri võistluse „Mängumaraton” noorte IKT-oskuste arendamiseks. Võistlusele on oodatud õpilaste loodud arvutimängud, mobiilirakendused ning laua- ja kaardimängud, mis õpetavad programmeerimist ning aitavad tõsta teadlikkust turvalisest internetikäitumisest. Tööde esitamise tähtaeg on 23. aprill.

Mängude loomise kaudu saavad noored jutustada mõnda lugu, disainida tegelasi ja maailmu ning seejuures lõimida eri huvivaldkondi, nagu tehnoloogia, kunst, muusika, keeled jt. „Mängude abil õpivad lapsed probleeme samm-sammult lahendama. See arendab nende algoritmilist mõtlemist, seoste loomise- ja struktureerimisoskust, mis on kõik vajalikud keerulisemate programmeerimisülesannete lahendamiseks,” selgitas ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets. „Võistlusel saavad noored ka võimaluse väljendada, kuidas nad ise tahaksid programmeerimist ja turvalise internetikasutuse põhimõtteid õppida.”

ProgeTiigri võistlusel saavad osaleda kõik alus- ja üldhariduse õppijad vanuses 5‒20 nii individuaalselt kui ka kuni viieliikmeliste meeskondadena. Võistlustööna tuleb esitada programmeeritud või disainitud mäng, mis õpetab programmeerimist või turvalist internetikäitumist, kusjuures lahenduseks võib olla nii arvutimäng, nutiseadmes mängitav rakendus kui ka laua- või kaardimäng.

Võistlustöid saab esitada kuni 23. aprillini HITSA konkursiveebis.

Töid hinnatakse viies vanuserühmas, finalistid selguvad 8. maiks. Finaal toimub 20. mail Tallinnas, kus kuulutatakse välja ka võitjad. Parimate tööde autoreid ootavad põnevad tehnoloogilised vidinad ning kõikide finaali pääsenud koolide vahel loositakse välja ProgeTiigri võistluse peaauhind väärtuses 500 eurot. Võistluse auhinnafond on 10 000 eurot.

ProgeTiigri võistluse reeglite ning ajakavaga saab lähemalt tutvuda HITSA kodulehel.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!