Sõle raamatukogu õmblustoas saab nüüdsest kasutada overlokmasinat

14. veebr. 2017 Tallinna keskraamatukogu - Kommenteeri artiklit

Kui seni oli Sõle raamatukogu õmblustoas kasutamiseks vaid õmblusmasin, siis nüüd ootab huvilisi ka overlokõmblusmasin. Kohe pärast õmblustoa avamist eelmise aasta jaanuaris avaldasid paljud tallinlased soovi kasutada lisaks õmblusmasinale ka overlokõmblusmasinat ning selle kasutamise võimalust on soovitud kogu aasta jooksul.

Õmblusmasina kasutamiseks peab kasutaja oma niidi kaasa võtma, overlokmasina puhul seda vajadust ei ole. Tänu õmblustoa sponsorile Abakhan Fabrics Eesti AS-ile on raamatukogu varustatud musta, valge ja beeži overlokniidiga. Kuna overlokmasina niidistamine on keeruline, siis tänu Abakhan Fabrics Eesti AS toetusele kaob ära vajadus iga õmbluskorra eel ja järel niidistamine ette võtta. Lisaks õmblusmasinatele on õmblustoas külastajate kasutuses suured lauad lõigete võtmiseks ning triikimislaud aurutriikrauaga. Õmblemiseks vajalikud vahendid nt kalkapaber, riie jms tuleb õmblejatel ise kaasa võtta.

Need, kellel overlokmasina kasutamise oskusi napib, on oodatud kolmapäeval, 22. märtsil kella 14‒17 toimuvasse õpituppa. Overlokõmblusmasinat ja selle kasutamisvõimalusi tutvustab Aimi Rekka PeenWärk OÜ-st. Osavõtt on tasuta ja kõik huvilised on oodatud.

Iga kuu kolmandal neljapäeval kell 15 tegutseb Sõle raamatukogus laste õmblusring „Õmbleme koos Lyga”, kus jagatakse lihtsamaid õmblustarkusi ja-nippe. Laste õmblusringi viib läbi raamatukogu vabatahtlik.

Raamatukogus on võimalik kohapeal kasutada ja koju laenata nii eesti- kui ka venekeelset õmblemisteemalist kirjandust. Lõigete võtmiseks saab kasutada ja koju laenata venekeelset ajakirja Burda ning soomekeelset ajakirja Ottobre Design, viimane keskendub eelkõige laste- ja noortemoele.

Aastapäevad tegutsenud õmblustoa on tallinlased hästi vastu võtnud. Enamik õmblustoa kasutajatest kasutab võimalust raamatukogus õmmelda korduvalt. Õmmeldud on voodipesu, kardinad, aga ka kleite. Kuna huvilisi jagub, siis tuleb kasutamiseks aeg raamatukoguga eelnevalt kokku leppida kas raamatukogus kohapeal, e-aadressil sole@tln.lib.ee või telefonil 601 9153. Õmblustuba võib kasutada vaid isiklikul otstarbel õmblemiseks ja kasutamine on tasuta.

Tallinna keskraamatukogu tänab Abakhan Fabrics Eesti AS-i toetuse eest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!