Täna algab värvi- ja valgusküllane Tallinna Talvefestival

3. veebr. 2017 Muusikute fond PLMF - Kommenteeri artiklit

Tallinna Talvefestival kutsub linnaelanikke festivali avamisele 3. veebruaril kell 18 Raekoja platsile, kus lisaks valgusinstallatsioonidele ja värvimängule esinevad kuppellavadel lastemuusikakooli õpilased ja toimuvad töötoad.

Raekoja fassaadil saab näha videoprojektsioone ja kell 19 Raekoja saalis algava kontserdi otseülekannet, esinejateks noored ooperisolistid Arete Teemets ja Andrei Bogatš.

3.–5. veebruarini kõlab Raekoja platsil meeleolu loomiseks muusika, avatud on välikohvikud ning 4. veebruaril kell 19 näeb Raekoja fassaadil otseülekannet Hopneri majas toimuvast saksofonist Virgo Veldi ja pianist Ralf Taali kontserdist.

Ühendame muusika ja valguse, kogu Raekoja plats saab tavapärasest erineva ilme. Meie igaühe valgusest sõltub kogu maailma valgus. Ootame kõiki vaatama ja kuulama!” kutsub valgusinstallatsioonide autor Elo Liiv.

Festivali tunnuslause on „Tõsta pilk ja ava süda”, mille raames toimub heategev algatus toetamaks Tallinna ja Harjumaa lasterikaste perede liitu, kes vajab peredele igapäevaseks toidutoimetamiseks uut kaubikut. „Avame oma südame kõigele heale, mis meid ümbritseb, ja loome seeläbi kõigile lastele võimalusi paremale elule,” usub muusikute fondi juht Pille Lill. Oma panus on võimalik anda, ostes pileti festivali kontsertidele või tulles 5. veebruaril kell 15 Rootsi-Mihkli kirikus toimuvale vaba toetusega heategevuslikule galale. Esinejateks on EMTA keelpilliorkester ning Eesti väljapaistvad muusikud Kristina Kriit, Tiia Tenno, Atlan Karp ja Neeme Ots.

Raekoja platsil jätkuvad festivali sündmused 6.–11. veebruarini ja muusikaga rõõmustavad publikut vanalinna kontserdipaikades Sigrid Kuulmann-Martin, Kristina Fialová Tšehhist, Andreas Lend, Madis Kari, Irina Zahharenkova ja Marko Martin. Lõppkontserdil 11. veebruaril kell 19 Mustpeade majas esineb pianist Lovro Pogorelic, kes on maailmas üks enim tunnustust leidnud horvaatia muusikutest.

Festivali korraldavad koostöös muusikute fond PLMF, Tallinna Kesklinna valitsus ja MTÜ Valgusklubi. Info www.plmf.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!