Tartu ülikool kutsub kandideerima ingliskeelsetele õppekavadele

6. veebr. 2017 - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikool avas täna vastuvõtu 22 ingliskeelsele õppekavale, kuhu oodatakse lisaks välistudengitele õppima ka Eesti üliõpilasi. Tudengite valikuvõimalused täienesid sel aastal viie uue õppekava võrra.

„Mitmed õppekavad, mida Tartu ülikoolis pakume, on ainulaadsed, kuna sarnaseid õppekavasid meie lähiümbruses, peamiselt Euroopas, inglise keeles ei õpetata,” rääkis TÜ õppeprorektor Mart Noorma.

Tartu ülikooli välisüliõpilaste vastuvõtu spetsialist Kaija Murasov rõhutas, et tänavu on ingliskeelsete magistriõppekavade kandideerimistähtaeg varasem, 15. märts. Ingliskeelsetele bakalaureuseõppekavadele (sh arstiteadus) saab kandideerida 15. aprillini.

„Ingliskeelsete õppekavade rahvusvahelises konkurentsis on ka Eesti kandidaatidel oluline ennast kandideerimiseks hästi ette valmistada, eeskätt oma valikut ja plaane motivatsioonikirjas või muus kirjalikus töös põhjalikult selgitades. Et kandidaatidele piisavalt aega anda, avas ülikool sisseastumise infosüsteemi SAIS avalduste esitamiseks tavapärasest varem, 6. veebruaril,” ütles Murasov.

Lisaks juhib Kaija Murasov tähelepanu, et avalduse esitamise ajal ei pea eelnev haridustase olema lõpetatud, vaid õpingud kõrgkoolis või gümnaasiumis võivad olla lõpetamisel ka 2017. aasta juunis.

Tutvu Tartu ülikooli ingliskeelsete õppekavadega ning loe kandideerimise kohta Tartu ülikooli kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!