„Tere, kevad!” kutsub taas!

19. veebr. 2017 Viktor Muuli „Tere, kevad!” korraldaja - „Tere, kevad!” kutsub taas! kommenteerimine on välja lülitatud

Ööbik on üks kuulsamaid laulikuid lindude seas. Ta saabub meile enamasti siis kui toomingad õitsema hakkavad ja päev juba soe, see sünnib aprilli viimastel päevadel ja mai esimese nädala jooksul. Foto: tere.kevad.edu.ee

Juba 20 aastat oleme koos kevadet otsinud ning oma leidusid ja tegemisi ka teistega jaganud. Osalema on ­oodatud lasteaedade vanemate rühmade lapsed ning 1.–9. klassi õpilased koos õpetajate ja vanematega. Kevade otsimine algab 1. märtsil ja kestab mai lõpuni.

Tere, kevade” eesmärk on lähendada lapsi loodusele ning õpetada neid märkama looduses toimuvaid muutusi. Lapsed õpivad tundma looma- ja taimeliike: vaadeldakse 36 Eestis tavalise looma- ja taimeliigi ilmumist kevadisse loodusesse. Kevadekuulutajateks on valitud esimesena õitsema hakkavad taimed (nt sinilill, paiseleht), saabuvad rändlinnud (nt põldlõoke, kuldnokk), esimestena ärkavad liblikad (koerliblikas ja lapsuliblikas) ning kahepaiksed (rohukonn), esimesed seened (kevadkogrits). Lapsed sisestavad nende ilmumise kuupäeva kevadvaatluste kodulehel asuva lihtsa vormi kaudu andmebaasi ning kevade saabumist üle Eesti saavad veebis jälgida nii osalejad kui ka kõik teised huvilised.

Lisaks loodusvaatlustele sisaldab „Tere, kevad!” mitmeid võimalusi lisategevuseks – kõik osalejad saavad veebi panna oma joonistusi kevadekuulutajatest ja kevadluuletusi, toimub kevad­fotode konkurss. Lisategevused annavad võimaluse lõimida loodusvaatlusi paljude õppeainetega. Jätkub ka loodusviktoriin kahes vanuserühmas, kus lapsed on nii küsijate kui ka vastajate rollis.

Projekti töökeel on eesti keel, kuid olulisemad juhendmaterjalid on veebis ka vene keeles.

Juhendavatel õpetajatel palume oma grupid registreerida veebruari lõpuks.

Registreerimine, lisainfo kevadvaatluste ja muude tegevuste kohta aadressil http://tere.kevad.edu.ee. E-post kevad.org@irc.ee.