Ugala uhiuus teatrimaja pakub elamusi nii lastele kui ka noortele

3. veebr. 2017 Ugala teater - Kommenteeri artiklit

„Võlur Ozi” võlumaailmas seiklevad Dorothy (Adeele Sepp), Lõvi (Aarne Soro) ja Plekkmees (Karl Robert Saaremäe). Foto: Heigo Teder

 

Ugala teater on märtsis tagasi renoveeritud ning palavalt igatsetud Vaksali tänava majas, millest saab taas üks Baltimaade kaasaegseim teatrimaja. Sel kevadel mängibki Ugala vaid koduteatris ega tee väljasõite, et kõik uudishimulikud teatrikülastajad saaksid uut maja vaatama tulla. Mängukavas on nii uusi kui ka taasavastatud vanu lastelavastusi.

Ugala renoveeritud teatrimaja väikese saali avalavastuseks on „Vai-vai vaene Vargamäe” ehk „Tõde ja õigus” lastele. See on Urmas Lennuki lavastatud muusikaline rännak läbi värvide, nalja ja pisarate. Vargamäele kolivad uued elanikud Andres ja Krõõt, kelle saabumisel läheb naaber Pearu eriti ogaraks ning hakkab senisest veelgi rohkem rumalusi tegema. Vana Andres rügab aga nii kõvasti tööd teha, et jätab ennem söömata kui töö lõpetamata. Mäng „Tõe ja õiguse” teemadel rändab Vargamäel läbi noore Andrese pilgu, kes sündis Krõõda ja Andrese esimese pojana. Lavastus sobib Urmas Lennuki sõnul kõigile lastele, kellele meeldib kallistada, kuid kes väikese nalja kõrval ei karda ka niutsukest nukrust. Lavastuses kõlab Kulno Malva muusika ning kunstnik on Liina Tepand.

Värsketest lavastustest kohaneb uue saaliga ka „Võlur Oz”, milles Dorothy, Hernehirmutis, Plekkmees ja arglik Lõvi asuvad seiklusrikkale ning laule täis rännakule, mille eesmärk on leida kõikvõimas võlur, kes oskaks täita nende salasoovid. Samuti on uutel lavalaudadel möödunud kevadel esietendunud Ugala ning Piip ja Tuut teatri koostöölavastus, klounikriminull „Krimka!”, mille käigus Ugala näitlejad otsisid oma sisemisi kloune. See lavastus sobib algklassiõpilastest nende vanavanemateni. Samuti neile, kes eesti keelt emakeelena ei räägi, kuna lavastus on väljamõeldud keeles ja vähese tekstiga.

Noortelavastustest kolib uude majja ka pööraselt tempokas muusikal „Moraal”, mis on pälvinud sületäie publiku- ja kolleegipreemiaid. Lavastus paneb publiku kätega toolidest haarama, kuna kaks näitlejat, Adeele Sepp ja Rait Õunapuu, kehastavad etenduse jooksul koguni 30 rolli. Samuti kolib Lennukitehasest Vaksali tänava majja tänapäeva meedia ohtudest kõnelev „Tasujad”, milles on nii sõnamänge, absurdihuumorit, kiiret tempot kui ka külalisnäitleja Mikk Jürjens.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!