Vastuvõtt Tartu ülikooli ühele populaarsemale erialale lõpeb tänavu juba 15. märtsil

9. veebr. 2017 - Kommenteeri artiklit

Vastuvõtt möödunud aastal avatud ja kohe väga menukaks osutunud TÜ magistriõppekavale „Infotehnoloogia mitteinformaatikutele” toimub tänavu kevadel ja viimane aeg dokumente esitada on 15. märts.

Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut võtab vastu avaldusi magistriõppekavale „Infotehnoloogia mitteinformaatikutele”, mis on suunatud inimestele, kel olemas eelnev haridus mõnelt muult erialalt, kuid kes sooviksid juurde õppida IT-oskusi.

Sel aastal on tõstetud vastuvõtt samale ajale ingliskeelsete magistriõppekavadega ning kandideerimise tähtaeg on 15. märts. Õppekava programmijuht, hajussüsteemide professor Eero Vainikko selgitas, et muudatus on tehtud seetõttu, et vastuvõtt tiheda konkursiga õppekavadele toimuks samaaegselt. „Õppekava „Infotehnoloogia mitteinformaatikutele” osutus eelmisel suvel üheks tugevaima konkursiga eestikeelsetest magistriõppekavadest ning seetõttu on sel aastal toodud avalduste esitamine samale ajale teiste väga populaarsete IT-magistriõppekavadega, et vastuvõtuga seotud õppejõud saaksid kõiki kandidaate korraga hinnata,” rääkis Vainikko. Ta lisas, et tavapärasest varasem avalduste esitamine annab vastuvõetutele rohkem aega, et sügiseseks õppeaasta alguseks ette valmistuda.

Õppekavale on oodatud kandideerima inimesed, kel on informaatikast erineval erialal magistrikraad või bakalaureusekraad koos kaheaastase töökogemusega. Eelnevaid infotehnoloogilisi teadmisi sisseastumisel otseselt ei nõuta, kuid kasuks tulevad arvutiga ümberkäimise oskus. Samuti on oodatud kandideerima arvutiteaduse instituudi vaba ligipääsuga programmeerimise e-kursuse läbinuid.

Magistriõppekaval „Infotehnoloogia mitteinformaatikutele” toimub õppetöö üle nädala neljapäevast laupäevani ning on sobilik just töötavale õppijale.

Täiendav info õppekava sisu ja korralduse kohta siin. Avaldusi saab esitada SAIS-i vahendusel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!