Algas konkurss „Noor helilooja 2017”

5. märts 2017 Lilian Hütti - Kommenteeri artiklit

Eesti heliloojate liit ja Eesti muusika päevad kutsuvad osalema konkursil „Noor helilooja 2017”. Konkurss on suunatud 12–23-aastastele noortele ning osa festivali „Eesti muusika päevad 2017” programmist.

Konkurss sai alguse 2014. aastal, mil helilooja ja pedagoog Kristo Matson kureeris Viljandis suvekooli Loomelabor. Noorte heliloomingu töötoast tekkis vajadus anda andekatele noortele võimalus tutvustada oma loomingut laiemale publikule ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja tippheliloojatelt. Olgugi et loomine on isiklik protsess, vajab iga muusikuteed alustav noor võimalust mõõduvõtmiseks ning kohta eneseteostuseks. Konkursiformaat on parim viis end tutvustada, proovile panna, kogemusi ammutada ja õppida. Konkursist osavõtt annab tõuke edasiseks loominguliseks tegevuseks.

Konkursile „Noor helilooja” laekus 2015. aastal 51 teost 36 noorelt, 2016. aastal 47 teost 41 noorelt. Senised laureaadid Kristel Kolkanen ja Karl Tipp on saavutanud konkursi järel märkimisväärseid tulemusi, saades vanusest hoolimata (18 aastat) teoste tellimusi ka professionaalsetelt kollektiividelt. Eelmise aasta võitja Karl Tippi uudisteos 10` tuleb ettekandele tänavuste Eesti muusika päevade põhiprogrammis Estonian Cello Ensemble’i esituses.


Miks tasuks noortel heliloojatel sellel konkursil osaleda?

*Võimalus oma oskusi näidata, arendada ja proovile panna.

*Saada väärtuslikku tagasisidet Eesti tippheliloojatelt ja muusikutelt.

*Võidu korral võimalus oma loomingut tutvustada 2018. aasta Eesti muusika päevade põhiprogrammis ja teha koostööd Eestis tegutsevate parimate muusikakollektiividega.

*Eriauhinnad Eesti muusika päevade korraldajatelt ja partneritelt 1.–3. koha võitjatele.

Konkursi tingimused:

*Teose pikkus 2–5 minutit.

*Kirjutatud klaverile, 2–4 pillile või vokaalile ja kuni kolmele instrumendile. Kasutada võib elektroonikat koos pilli või vokaaliga.

*Noot või salvestus tuleb saata kinnises ümbrikus hiljemalt 15. märtsiks Eesti heliloojate liidu aadressil A. Lauteri 7c, 10145 Tallinn, kirja pealkirjaks „Noor helilooja 2017”.

*Noot või salvestus peab olema anonüümne ning tähistatud vaid osavõtja märksõnaga; noodi või salvestuse juurde tuleb lisada kinnises ümbrikus helilooja andmed (nimi, e-post, kontakttelefoni number, kool, juhendaja) ning tähistada see sama märksõnaga mis teoski.

Konkurss toimub kahes voorus ja teoseid hindab kolmeliikmeline heliloojatest žürii, mille esimees on tänavu Märt-Matis Lill. I vooru tulemused tehakse teatavaks 27. märtsiks ning kuulutatakse välja Eesti heliloojate liidu kodulehel ja Facebooki lehel. II voor ehk finaal toimub esmaspäeval, 10. aprillil kell 17 G. Otsa nimelise Tallinna muusikakooli saalis (Vabaduse väljak 4). NB! Osavõtjad on kohustatud ise leidma esitajad.

Lisainfo: EMP-i produtsent Eerika Kurm, eerika@helilooja.ee


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!