Äsja ilmunud raamat õigusest selgitab lugejale õiguse ja õigusteaduse põhitõdesid

7. märts 2017 - Kommenteeri artiklit

Veebruari lõpus ilmunud Tartu ülikooli kriminaalõiguse professori koostatud raamatus „Õigus igaühele” antakse lugejale ülevaade Eestis ja Euroopas üldiselt kehtivast õigusest.

„Õigus igaühele” on kasulik lugemine kõigile, kellel huvi õiguse ja õigusteaduse vastu. Raamatu iga peatükk on varustatud ka viidetega olulisemale eestikeelsele kirjandusele ja võõrkeelsetele allikatele, et inimestel, kellel tekib teema vastu sügavam huvi, oleks võimalik lisamaterjali hankida. Arvestades tänapäeval tavalist rahvusvahelist suhtlemist ja võõrkeelse kirjanduse kasutamist, on lisana toodud õigussõnastike loetelu, kust huviline võib leida õigusterminite vasteid inglise, ladina, prantsuse, saksa, soome ja vene keeles.

„Idee sellise raamatu koostamiseks sündis soovist teha midagi laiemale huviliste ringile. Tegemist ei ole käsiraamatu ega juhendiga oma äri alustamiseks, vaid põhitõdesid pakkuva kogumikuga,” rääkis raamatu koostaja Jaan Sootak.

„Õigus igaühele” sobib hästi lugemisvaraks ka neile, kes plaanivad kõrgkoolis juuraga edasi tegeleda.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!