Astronoomiaviktoriin „Pulsar” testib noorte võimekust lahendada loodusteadustega seotud probleeme
9. märtsil saavad 5.–12. klassi õpilased panna oma astronoomia-, ajaloo-, geograafia-, füüsika- ja matemaatikateadmised proovile astronoomiaviktoriinil „Pulsar”.
Tänavu teist korda toimuv veebipõhine üleriigiline astronoomiaviktoriin koosneb 40 valikvastusega küsimusest, millele vastamise aeg on vabalt valitav: võib osaleda nii koolitunnis kui ka kodus. Enda teadmiste tugevust ja probleemide lahendamise oskust saab iga osaleja testida vaid ühe korra ning alates esimese küsimuse lugemisest on lõpetamiseks aega 40 minutit. Ülesandeid saab valida nii eesti kui ka vene keeles.
Viktoriinist osavõtuks on vajalik internetiühendusega arvuti, nutitelefon või tahvelarvuti ning e-aadress. Võistlus toimub 9. märtsil ajavahemikus kl 9– 20 veebikeskkonnas. Võistlus on osalejatele tasuta.
Viktoriini juurde pääsemiseks vajalikud koodid avalikustatakse vahetult enne võistluse algust veebilehel http://teaduskool.ut.ee/pulsar. Juba järgmisel päeval näeb iga osaleja oma tulemust ja kohta edetabelis. Arvestust peetakse nii klasside kui ka vanusegruppide (5.–7., 8.–9. ja 10.–12. klass) kaupa. Igale vanusegrupile on koostatud eraldi küsimuste komplekt, mis võtab arvesse nende edasijõudmist kooliprogrammis.
Auhinnalised tulemused avalikustatakse 15. märtsil „Pulsari” kodulehel. Iga vanusegrupi võitja saab preemiaks Horisondi aastatellimuse ning igas vanusegrupis aktiivseim kool eriauhinnana võimaluse tasuda osaleda ühes Tartu observatooriumi aktiivõppeprogrammis.
Viktoriini korraldab MTÜ Stellaarium koostöös Tartu observatooriumi, TÜ teaduskooli, TÜ koolifüüsika keskuse ja Eesti füüsika seltsiga.
Astronoomiaviktoriini toimumist rahastab hasartmängumaksu nõukogu.