„Bright Mindsi” koolinoorte äriideede konkurss on peagi lõpusirgel

7. märts 2017 TTÜ - „Bright Mindsi” koolinoorte äriideede konkurss on peagi lõpusirgel kommenteerimine on välja lülitatud

Tallinna tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory tehnoloogiakooli ning Swedbanki koostöös korraldatav koolinoorte äriideede konkurss „Bright Minds” ootab 19. märtsini kõikide koolinoorte lennukaid ideid. Kutsume õpetajaid üles meeskondi juhendama.

„Bright Mindsi” selle hooaja koolituspäevadest on osa võtnud noored üle 30 Eesti koolist, kes alates eelmise aasta detsembrist õppisid koolitustel ettevõtluse ja start-up-põhitõdesid. Koos mentorite ning õpetajate abiga on noored tublisti oma ideid arendanud ja peagi valmis esitama need üle-eestilisele lõppkonkursile.

Äriideede konkurss on avatud kõikidele põhikooli- ja gümnaasiuminoortele, ka neile, kes koolitusprogrammis osaleda ei saanud ning on oma ideid iseseisvalt arendanud. Osaleda saab nii üksi kui kuni viieliikmelises meeskonnas ja idee tuleb esitada hiljemalt 19. märtsiks. Selleks tuleb saata üheleheküljeline ja visuaalselt atraktiivne idee tutvustus (onepager) ja üheminutiline videoklipp aadressil brightminds@ttu.ee.

Aprilli alguseks selguvad 20 finaali pääsenud meeskonda, kelle toome TTÜ Mektory keskusesse esinemiskoolitusele, kus noored saavad veel oma ideid lihvida ja näpunäiteid, et finaalürituseks veel paremini valmis olla. 21. aprillil toimuvas finaalis saavad kõik meeskonnad võimaluse oma ideed žüriile esitleda. Noori on ürituse juhina toetamas Mihkel Raud ja päeva lõpuks selguvad „Bright Mindsi” II hooaja võitjameeskonnad. Auhinnafond on üle 10 000 euro ja loomulikult premeeritakse ka parimaid õpetajaid.

Hindame õpetajate panust ja soovime ka neid tunnustada. Nii parima meeskonna õpetajale kui ka kõige rohkem meeskondi finaali aidanud või näiteks terve koolitusprogrammi jooksul oma pühendumist programmi üles näidanud õpetajatele on välja pandud rahapreemia 500 € ja kutse auhinnareisile koos „Bright Mindsi” võitjameeskondade ning partneritega.

Eelmise hooaja võitjad Hendrik ja Jaanus Tomson arendavad võiduideed hoogsalt edasi ja valmimas on ka prototüüp. „Kindlasti proovige, see annab hea võimaluse ideele hoog sisse lükata või uusi tutvusi saada. Proovige olla võimalikult originaalsed. Ei tasu midagi karta,” soovitavad noormehed kõigil end proovile panna.

Lisainfo konkursi kohta www.ttu.ee/brightminds.