Euroopa rohelised ülikoolid kohtuvad Tallinnas

27. märts 2017 Tallinna ülikool - Kommenteeri artiklit

Aprilli lõpus kogunevad Tallinna ülikoolis keskkonna jätkusuutlikkusele ja säästvale arengule pühendunud Euroopa pealinnade ülikoolid.  26.–28. aprillini toimub seitsmes UNICA GREEN töötuba Learning Interfaces for Sustainable Development of Higher Education, kus arutletakse digitaalsete õppevahendite, õpikeskkondade ja tehnoloogiate panuse üle säästva arengu toetamisel.

„Muutused ei alga mitte ettevõtetest, vaid ülikoolidest. See on ammu kõlanud tõde – haridus teeb vabaks,” selgitas TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi vanemteadur Mihkel Kangur ja lisas, et ülikoolide arv kõrgharidusturul on küllastunud, mistõttu valiku tegemisel lähtuvad üliõpilased üha enam väärtustest, mida ülikoolid lisaks publikatsioonide arvule kannavad.

Külastajate ettekanded tõstatavad mitmeid intrigeerivaid küsimusi. Näiteks uuritakse, kas näost näkku kohtumised ülikoolis on ülehinnatud ja muudavad digivahendite kasutamise jäigaks. Mõeldakse, kuidas mõjutavad digitaalsed õpivahendid ja -keskkonnad õpiprotsessi ning millist rolli mängib jätkusuutlikkust taotlevate projektide edus asutuste koostöö.

Üritusele on oodatud nii praegused kui ka tulevased üliõpilased ja ülikoolide töötajad, kes peavad oluliseks jätkusuutliku arengu tagamist ja õpiprotsessi arendamist digitehnoloogiate toel. Oma kogemusi jagavad eksperdid Soomest, Itaaliast, Belgiast, Hollandist ja Saksamaalt.

UNICA GREEN on 2011. aastal loodud organisatsioon, mis ühendab keskkonna jätkusuutlikkuse ja säästva arengu eest hoolitsevaid Euroopa pealinnade ülikoole. Tutvu programmi ja lühikokkuvõtetega UNICA GREEN veebilehel. Registreerimine on avatud 10. aprillini.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!