Festival „Koolitants 2017” lõpetab tantsuhooaja Paides

23. märts 2017 Eesti Tantsuagentuur - Kommenteeri artiklit

Esmakordselt „Koolitantsu” kahekümne kolme aastase ajaloo jooksul toimuvad festivali finaalkontserdid Paide kultuurikeskuses.

Jaanuaris ja veebruaris toimunud üheksateistkümnel maakondlike tantsupäevade kontserdil valis žürii koosseisus Ruslan Stepanov, Kaja Kreitzberg ja Eliisa Sirelpuu seitsmes žanris välja 113 tantsu, mis jõuavad 1. ja 2. aprillil lavale kolme kontserdi jooksul. Esimesel, 1. aprillil kell 15 algaval kontserdil tulevad ettekandmisele laste- ja vabatantsud. Teisel kontserdil 2.aprillil kell 11 eesti-, vaba- ja estraaditantsud ning kolmandal kontserdil kell 19 show– ja tänavatantsud.

Lisaks valitakse Paides „Koolitants 2017” rahva lemmik ning parim noor tantsija, kelle selgitavad välja  televaatajad SMS-hääletuse tulemusel. Rahva lemmiku valimiseks toimub otseülekanne TV6-s 1. aprillil kell 15 ja parima tantsija valimiseks 2. aprillil kell 14.

Kontserte juhivad Lotte ja Aleksandr „Sass” Žemžurov.

„Koolitants” on Eesti suurim iga-aastane tantsufestival, mille eesmärk on tunnustada Eesti noorte tantsu esindajaid: tantsuõpetajaid, – koole ja noori tantsijaid. Lisaks traditsioonilisele tantsude festivalile toimuvad Koolitantsul ka töötoad ning sealt valitud tantsijad osalevad üleriigilises Koolitantsu Kompanii lavastustes.

Festivali meediapartnerid on Eesti Rahvusringhääling, TV3 ja TV6.

Koolitantsu korraldab sihtasutus Eesti Tantsuagentuur.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!