Keskkonna­teadlikkus toob käpa

24. märts 2017 Keskkonnaministeerium - Kommenteeri artiklit

Keskkonnakäpa konkurss on keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustamiseks algatatud konkurss. 2014. aastast korraldatavat konkurssi viis esimesel kahel aastal läbi keskkonnaamet ning seda Euroopa sotsiaalfondi programmi „Keskkonnahariduse arendamine” toel. 2016. aastast korraldab konkurssi keskkonnaministeerium.

Kolme aastaga on konkursile esitatud keskmiselt 118 projekti aastas ning igal aastal on välja antud kuni 26 tunnustust ehk keskkonnakäppa. Konkursile sobivad esitamiseks kõik algatused, mis aitavad kujundada inimesi keskkonnasõbralikumaks ja -teadlikumaks ning muudavad meie ümbrust paremaks. Oodatud on uudsed ja ressursisäästlikud projektid, mis avaldavad head mõju keskkonnale ja kasvatavad osalejate keskkonnateadlikkust. Kuni 16. aprillini saab konkursil kandideerida ning kõik kandidaadid jõuavad ka žürii lauale, kust valitakse laureaadid. Lisaks žüriile saavad kõik inimesed valida oma lemmiku, sest 24. aprillist kuni 7. maini kestab rahvahääletus.

Konkursil on viis kandideerimise rühma: lasteaed, õpilasrühm/klass, õpetaja, kool ning keskkonnaharidust pakkuv organisatsioon. Kandideerida saab tubli tegutseja, targa tarbija, õnneliku õppe, kogukonna kaasamise ja innuka innovaatori kategoorias. Viimane on eriauhind, mis antakse tegevuse eest, mille käigus on leitud uudseid/leidlikke lahendusi keskkonnateemade käsitlemisel, olgu selleks eri ainevaldkondade põiming, keskkonnasõbralikkust edendavad uuringud, vaatlused, leiutised, kampaaniad, koostöö lastevanemate ja ettevõtetega jms.

Innuka innovaatori tiitel on kõigil kolmel aastal ka välja antud. 2014. aastal pälvis selle Viljandi huvikoolis valmistatud „Süsteemiväline kätepesusüsteem”. Süsteem ehitati vanast külmikust ning idee seisnes kätepesuvee hilisemas kasutamises lillede kastmiseks. 2015. aastal sai innuka innovaatori tiitli Austriast pärit Viini loodusmuuseumi zooloog Melanie Pilat, kes viibis 2013. aasta suvel Saaremaa muuseumis praktikal ning selle käigus koostas põneva lahendusega näituse „Elusad saared. Elus Saaremaa … ehk Kuidas elu tuli saarele ja sinna ka jäi”. Ka eelmisel aastal läks innuka innovaatori tiitel Saaremaale – kolm Salme põhikooli õpilast (Kristjan Treirat, Karm Koduvere ja Alex Salong) pälvisid auhinna ettevõtmise „Käbidest briketi valmistamine” eest.

Kandidaate saab esitada 16. aprilli südaööni konkursi kodulehel asuva ankeedi kaudu keskkonnakäpp.ee/ankeet. Keskkonnakäpa veebilehelt leiab lisainfot ka kandideerimistingimuste kohta. Esita oma kandidatuur või soovita meile tublisid tegijaid oma kogukonnast!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!