Koolidesse jõuavad külalistunnid digioskuste tähtsusest

23. märts 2017 Gaili Eding „Kõik on digi” projektijuht - Kommenteeri artiklit

Tänavu märtsis-aprillis leiab aset külalistundide projekt „Kõik on digi”, milles kutsume eri elualade inimesi külalisõpetajatena koolidesse rääkima noortele digioskuste tähtsusest ja sellest, milliseid digioskusi eri ametites vaja läheb. Eesmärk on viia digiteemadel läbi sada külalistundi vähemalt 35 koolis üle Eesti.

Märkimisväärne osa inimeste igapäevategevustest leiab paralleelselt aset digimaailmas − seal on nende tööülesanded, päevauudised, meelelahutus, rahaasjad ning suhtlemine pereliikmete ja sõpradega. Paljudes ametites (näiteks lennukipiloot või laevakapten, logistik, muusik, IT-juht ja infosüsteemide arhitekt) juba tehakse suurem osa tööst ära (digi)seadmeid kasutades ning selliste ametite arv kasvab pidevalt.

Mõistmaks digioskuste tähtsust, näiteks konkurentsieelisena tööturul, tuleb koolides tutvustada mõistlike digioskuste arendamise vajalikkust. Üks võimalus on kutsuda külalisõpetaja rääkima digioskuste tähtsusest oma erialal.

Digitemaatika on lai, alustades seadmetest ja süsteemidest isikuandmete kaitse, liigtarbimisest põhjustatud tervisehädade ennetamise ja digiseadmetes käitumise kultuurini. See annab võimaluse kaasata digiteemal rääkivaid külalisõpetajaid väga erinevatelt elualadelt võimalikult paljudesse ainetundidesse.

Projektiga tahame juhtida tähelepanu sellele, et digi ei ole midagi, mis saabub kunagi tulevikus, see on juba siin. Oluline on oskus näha digis võimalust, mille abil muuta oma elu lihtsamaks ja mugavamaks. Külalistundidega aitavad eri ametite esindajad kujundada koolinoortes teadmist, milliseid oskusi millal ja kuidas parima tulemuse saavutamiseks kasutada. Juhendatud ja oskuslik digiseadmete kasutamine aitab noortel end hästi ja turvaliselt tunda.

Head õpetajad, oma soovist kutsuda külalisõpetaja projekti „Kõik on digi” raames rääkima digioskustest saate märku anda e-aadressil merle@tagasikooli.ee. Leiame teile külalisõpetaja aprillis toimuvateks tundideks.

Külalistunni andmisest huvitatuid ootame endast märku andma, registreerudes siin.

Projekti eestvedaja on haridus- ja teadusministeerium, peamine partner algatus Tagasi Kooli.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!