Lõppes sõnaloominguvõistlus „Minu Eestile”

2. märts 2017 Monika Undo EES-i juhatus - Kommenteeri artiklit

Eesti emakeeleõpetajate selts kuulutas sügisel välja Eesti 100. sünnipäevale pühendatud sõnaloominguvõistluse „Minu Eestile”. Oodatud olid eri žanrites tekstid Eesti õpilastelt (1.‒12. klass). Tööde viimane esitamise tähtaeg oli Eesti sünnipäeval.

Võistlus osutus väga populaarseks. Kokku saadeti 367 tööd 56 koolist. Õnnestumiseks võib pidada ka seda, et võistlusele laekus töid pea igast Eesti nurgast. Üks töö tuli ka n-ö tigupostiga.

Kuna žanripiire ette ei antud, öeldud oli vaid, et tegu on sõnaloominguvõistlusega, kirjutasid õpilased Eesti kohta väga erinevaid tekste. Lisaks esseele oli võistlusel esindatud miniatuur, argimütoloogia, muistend, müüt, mälestused, reisikiri, ulmejutt, kriminaaljutt, kiri, haiku, limerik, teemantluuletus, akrostihhon, anafoor, epifoor, piltluule jne.

Kuna žüriil tuleb läbi lugeda 367 võistlustööd, selguvad võitjad alles 1. maiks. Parimad tööd avaldatakse kogumikus. Žüriisse kuuluvad tunnustatud raamatukoguhoidja, lastekirjanik ja kirjanduskriitik Krista Kumberg, riigikogu liige Liina Kersna, Eesti emakeeleõpetajate seltsi juhatuse esimees Kaja Sarapuu ja juhatuse aseesimees Monika Undo.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!