Maailma populaarseim matemaatikavõistlus „Känguru” lööb taas osavõturekordi

15. märts 2017 - 1 Kommentaar

16. märtsil asuvad 24 100 õpilast 402 Eesti koolist lahendama võistlusmängu „Känguru” ülesandeid. „Känguru” võistlus kogub iga aastaga ühe enam populaarsust ja nii osalebki tänavusel ajude ragistamisel rekordarv õppureid.

Võistlus viiakse läbi kuues vanuserühmas 1.–12. klassini. Kõige rohkem osalejaid on kahes nooremas vanuserühmas, kus panevad oma teadmised proovile pea pooled registreerunutest. „Noorematel on tahtmist ja ehk julgustki rohkem,” hindab võistluse korraldaja Raili Vilt.

Selleks, et valida ülesandele õige vastus, on vaja loogikat, tähelepanu ja ka matemaatikatunnis õpitud teadmisi. „Ent rõõmu tuleks tunda igast lahendatud ülesandest ning ülesanded, mis jäävad lahendamata seekord, saavad lahendatud ehk juba järgmisel korral,” julgustab Vilt õpilasi.

Känguru võistlus on individuaalne ja toimub koolides kohapeal. Valikvastustega ülesannete lahendamiseks on õpilastel aega üks tund ja 15 minutit. Ülesanded on jaotatud kolme rühma ja neist esimesed peaksid olema jõukohased kõigile, kuigi eks eksida saab sealgi. Lisaks arvutamisele ja nutikusele on oluline teksti mõistmine ja tähelepanelikkus. Iga rühma parimatele on välja pandud ka auhinnad.

Tulemused selguvad aprilli lõpus ja avaldatakse „Känguru” kodulehel. Samal lehel saab tutvuda ka eelmiste aastate ülesannetega.

Känguru Eesti võistlust korraldavad Tartu ülikooli teaduskool ja Eesti matemaatika selts. Õpilastele vajalikke koolikaupu jagab parimatele AS Vunder.

Känguru on rahvusvahelise taustaga populaarseim matemaatikavõistlus, mida korraldatakse ligi 70 riigis ja millest võtab osa rohkem kui 6 miljonit õpilast, kelle tulemusi siiski omavahel ei võrrelda. Võistluse rahvusvahelisus seisnebki ülesannetes, mis sünnivad eri riikide koostöös.

Kuidas Eestis ülesanded õpilasteni jõuavad, saab lugeda blogist.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Maailma populaarseim matemaatikavõistlus „Känguru” lööb taas osavõturekordi”

  1. Renokas2004 ütleb:

    Osalesin 5-6 klasside vanuserühmas . Miks te nii palju ülesandeid andsite.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!