Rahatarkus õppekavadesse!

9. märts 2017 Eesti pangaliit - Kommenteeri artiklit

Eesti pangaliidu korraldatava igakevadise rahatarkuse kuu moto on „Rahaasjade tark planeerimine aitab unistused ellu viia” ja sihtrühm on abituriendid. Kõikjal Eestis annavad sel kuul üldhariduskoolides vabatahtlikus korras temaatilisi tunde sadakond pangatöötajat kõigist liidu liikmespankadest ja nõudlus ületab kaugelt pakkumise.

Eesti inimeste finantskäitumise uuringud ütlevad, et rahaga ringikäimist ei õpetata piisavalt kodus ega koolis ja isegi kui teoorias ollakse tugevad, jäädakse sageli ikkagi jänni. Rahatarkuse kuu tähelepanu on tänavu teismeliste harimisel ses osas, et unistuste elluviimiseks on vaja läbimõeldult tegutseda ja väikestest tegudest saavad alguse suured.

Tundide sõnum on, et nutikus rahaasjades aitab endale seatud eesmärke saavutada ja unistuse rajal püsida, lähemalt saab vaadata siit.

Sel aastal on kuu partnerkooliks Raeküla kool Pärnus. Eesti pangaliidu tegevjuhi Katrin Talihärmi sõnul on partnerkooli tunnid sügavama teemakäsitlusega ja lisaks õpilastele saavad osaleda ka õpetajad ja lapsevanemad. „Mulluse pilootprojektiga kogesime, et rahatarkuse jagamine on tulemuslikum, kui teadmisi saavad samal ajal lastega ka emad-isad ja õpetajad,” selgitas Talihärm.

Pangaliidu tegevjuht lisas, et viieaastane kogemus rahatarkuse koolitundide andmisel näitab, et nõudlus tundide järele on väga suur, ja samas seda, et vabatahtlikus korras inimeste harimise mõju jääb siiski napiks. „Kahjuks ei suuda pangaliit koolide huvi täiel määral katta ja aeg on ammu küps, et Eesti üldhariduskoolide õppekava osaks saaks püsiv finantskirjaoskuse andmine ja selleks ettenähtud temaatilised tunnid. Pangaliit on valmis ka edaspidi aitama nii teadmiste kui ka inimestega, kuid vabatahtliku töö kõrvale peab tulema süsteemne ja pidev töö rahatarkusega,” rõhutas Talihärm.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!