Tartu ülikooli akadeemilist testi saab teha elektroonselt kaheksas linnas üle Eesti

22. märts 2017 SA Innove - Tartu ülikooli akadeemilist testi saab teha elektroonselt kaheksas linnas üle Eesti kommenteerimine on välja lülitatud

Täna teeb pea 1100 Tartu ülikooli pürgijat akadeemilist e-testi. Esmakordselt on testi võimalik sooritada elektroonselt ja lisaks Tartule ka Tallinnas, Narvas,  Pärnus, Kärdlas, Haapsalus, Võrus ja Viljandis. E-testiks kasutatakse  Innove e-testimiskeskkonda.

Test viiakse läbi kokkulepitud eksamipunktides üle Eesti kell 10 ja 14. Kandidaat sai valida avalduse esitamisel endale sobiva sisseastumiseksami soorituskoha. Läbiviimiseks kasutatakse Innove ekspertide abi ja e-testimiskeskkonda, mis võimaldab elektroonseid teste koostada ja läbi viia. Igas toimumiskohas on kaks läbiviijat.

Tartu ülikooli akadeemilise testi lahendamine vähemalt 65-punktisele tulemusele võimaldab õppima asuda enamikule Tartu ülikooli bakalaureuse- ja rakenduskõrghariduseõppe õppekavadele. Akadeemilises testis on 150 valikvastustega küsimust. Testi saab sooritada eesti või vene keeles ning lahendamiseks on aega kuni kolm tundi.  Testi tulemused avalikustatakse hiljemalt 31. märtsil. Tulemus kehtib 2017. aastal ülikooli kandideerimisel.