Tartu ülikooli üliõpilased ootavad tulevikku vaatavat juhtimiskogemusega rektorit

8. märts 2017 - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli üliõpilasesindus kogus kokku üliõpilaskonna mõtted selle kohta, mida rektorilt oodatakse. Üliõpilaste peamine soov on, et ülikooli juhiks inimene, kes vaatab tulevikku ja kellel on selge visioon nii ühiskonna kui ülikooli jaoks.
Tudengid tunnevad, et Tartu ülikool saab ühiskonna arengumootoriks olla vaid juhul, kui ülikooli sees luuakse tegevuskavasid, mis arendavad ühiskonda süsteemselt. See hõlmab nii ülikooli üldist arengut kui ka teaduse, õppe ja ettevõtlustegevust. Ülikooli nähakse kui institutsiooni, mis on pädev ühiskonda kriitiliselt hindama ja arendama just neid valdkondi, mis tuleviku mõttes tähtsad on. Samal ajal oodatakse, et ülikooli nähtavus ühiskonnas tõuseks ja rektor kõneisikuna olulistel teemadel avalikku arutelusse panustaks. „Kui näiteks ilmneb mõni avalik juhtum, kus üliõpilase turvalisus on küsimärgi all, siis võiks rektor olla see, kes näitab eeskuju selge moraalse seisukohavõtuga selle kohta, mida Tartu ülikoolis sallitakse ja mida mitte,” rääkis TÜ üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm.
Tudengid rõhutavad ka professionaalse juhtimise olulisust. „On kahtlemata oluline, et rektoril oleks piisav varasem juhtimiskogemus nagu teistel avaliku sektori juhtidel. Samuti on tähtis, et nende puhul, kes võtavad juhtimise raske töö enda kanda, arvestataks seda ka õppe- ja teadustöö tegemisel,” vahendas Alunurm tudengite mõtteid ja lisas: „Loomulikult oleks hea, kui rektor moodustaks rektoraadi meeskonna eri valdkondade ja pädevuste esindajatest, mis lubaks arvestada kõigi valdkondade eripärade ja vajadustega.”
Täpsemalt on võimalik kõiki seisukohti lugeda TÜ üliõpilasesinduse veebilehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!