Tehnikaülikool ootab tulevasi tudengeid avatud uste päevale

20. märts 2017 TTÜ - Kommenteeri artiklit

Teisipäeval, 21. märtsil kell 10 algab Tallinna tehnikaülikoolis avatud uste päev, mille eesmärk on tutvustada gümnasistidele bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidusõppe erialasid ning anda ülevaade, mida tegelikult tähendab ülikoolis õppimine.

Avatud uste päeva erialamessil saab infot õppekavade, teaduskondade- ja sisseastumistingimuste kohta. Ülikoolis saab õppida inseneri-, IT, majandus- või loodusteaduskonnas ning Eesti mereakadeemias. Tehnikaülikoolis täiskoormusega eesti keeles õppimine on tasuta, edukatele tudengitele on palju stipendiume nii avalikust kui ka erasektorist.

Tehnikaülikool on põhjalikult uuendanud oma esimese astme õppekavasid, mida on kokku 35, õppekavu on uuendatud koostöös erialaliitude ning tööandjatega, et anda ülikooli lõpetajatele nüüdisaegne, rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline  haridus ning parim positsioon tööturul. Uued ja laiapõhjalised õppekavad on paindlikud – õpingute alguses pööratakse rohkem tähelepanu üldistele teadmistele ning kitsalt spetsialiseerutakse hiljem.

Enamikul erialadel on sisseastumiseks vajalik laia matemaatika riigieksami tulemus või tehnikaülikooli enda matemaatikakatse tulemus. Matemaatikakatset tehakse sellel aastal nii Tallinnas kui ka Tartus,  esimene võimalus selleks on 1. aprillil. Samuti on sel suvel vastuvõtt paljudel erialadel künnisepõhine, st kõik kandideerimiskünnise  ületajad saavad TTÜ-sse õppima. Kindlaksmääratud õppekohtade arvu neil erialadel ei ole.

Avatud uste päeva töötubades, loengutes ning ringkäikudel saab teada, mida tehnikaülikoolis õppimine tähendab. Töötubades saab ise programmeerida mobiilimängu ja panna kokku taskulampi, hinnata toidu kvaliteeti, vormida betooni ning arvutada betooni tugevust, proovida köögiviljade elektrilisi omadusi. Kõigi töötubadega saab tutvuda TTÜ veebis.

Ekskursioonid viivad gümnasiste TTÜ õppehoonetesse, ühiselamutuppa, palju arhitektuuriauhindu võitnud raamatukokku, Mektory majja ning spordihoonesse.

Tudengielu messil tutvustavad üliõpilased tehnikaülikooli tudengiorganisatsioone.

Lisainfo siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!