Vastuvõtt Tartu ülikooli rahvusvahelistele õppekavadele lõpeb tuleval nädalal

7. märts 2017 - Kommenteeri artiklit

Tänase, 7. märtsi seisuga on Tartu ülikooli 23 ingliskeelsele õppekavale esitatud 1273 avaldust. Ingliskeelsetele magistriõppekavadele saab kandideerida 15. märtsini 2017.

„Sel aastal on lisandunud mitu uut ja praktilist ingliskeelset magistriõppekava, nagu haridustehnoloogia, linnastunud ühiskonna geoinformaatika, folkloristika ja pärandirakendused ning Euroopa keeled ja kultuurid,” märgib Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma. „Õppimine ingliskeelsetel õppekavadel on Eesti noortele suurepäraseks võimaluseks avardada oma maailmapilti multikultuurses keskkonnas ja omandada igapäevase õppetöö ning suhtluse käigus väga hea inglise keele oskus,” julgustas Noorma eestlasi rahvusvahelistele õppekavadele kandideerima.

Eestis kõrghariduse omandanud või sel kevadel lõpetavad kandidaadid saavad avaldusi esitada sisseastumise infosüsteemis (SAIS-is). Ingliskeelsetele õppekavadele kandideerimisel on nõutud motivatsioonikirja või muu kirjaliku töö esitamine ning seetõttu ei tasu kandideerimist jätta viimasele päevale.

Seni on enim avaldusi esitatud IT-õppekavadele, samuti rahvusvaheliste suhete ja regiooni uuringute ning kindlustus- ja finantsmatemaatika õppekavale.

Enamikel ingliskeelsetel õppekavadel on ülikool loonud sihtstipendiumid, mille saajad on vabastatud õppetasu maksmisest. Järgmiseks õppeaastaks võetakse rahvusvahelistele õppekavadele vastu 519 esmakursuslast, kellest 333 saab tänu sihtstipendiumile õppida tasuta.

Tutvu Tartu ülikooli ingliskeelsete õppekavadega ning loe kandideerimise kohta Tartu ülikooli kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!