Algas kampaania „Parima ujumisoskusega klass”

6. apr. 2017 Eesti ujumisliit - Kommenteeri artiklit

Tänasest 26. maini kestab kampaania „Parima ujumisoskusega klass”, millest saavad osa võtta kõik põhikooliklassid (1.‒9. klass). Kampaania eesmärk on motiveerida õpilasi ujuma õppima, teadvustada ujumisoskuse vajalikkust ja selgitada, mida tähendab ujumisoskus.

Kampaanias osalemiseks tuleb õpetajal kontrollida õpilaste ujumisoskust ujumistunnis. Selleks tuleb tal kokku lugeda, mitu õpilast läbivad edukalt ujumisoskuse kompleksharjutuse. Eesti ujumisliit on koostöös ujumise õpetajate, päästeameti ja Eesti vetelpääste seltsiga välja töötanud ujumisoskuse kompleksharjutuse, millega saab ujumisoskust mõõta.

Ujumisoskuse kompleksharjutus kõlab järgnevalt. Hüppa sügavasse vette, uju 100 m rinnuli asendis, sukeldu, too käega põhjast ese, püsi paigal puhates ja asendeid vahetades kolm minutit, uju seejärel 100 m selili asendis ja välju veest.

Täpsemad juhised ujumisoskuse kontrollimiseks leiab kampaanialehelt, kust saab õpilastele välja printida ka diplomeid ja leiab täpsemat infot auhindade kohta.

Kõigi osalejate vahel loositakse kampaania vältel välja auhindu nii Bambonalt, Arenalt kui ka Sportlandilt. Peaauhinnaks on Pärnu Tervise Paradiisi veekeskuse külastus tervele klassile. Õpetajatele on auhinnad välja pannud Atlantis H2O Aquapark ja Toila spaa hotell.

Kutsume kõiki klasse üles kampaanias osalema ning kampaania infot levitama.

Lisainfo kampaania kohta aadressilt www.ujumisklass.ee või meiliaadressilt info@ujumisklass.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!