Bioanalüütikud räägivad inimese analüüsimisest

11. apr. 2017 Tartu tervishoiu kõrgkool - Kommenteeri artiklit

Rahvusvahelise bioanalüütikute päeva tähistamiseks korraldavad bioanalüütikud Tallinna haiglates ja Tartu tervishoiu kõrgkoolis mitmesuguseid töötubasid ja loenguid.
Täna, 11. aprillil algas rahvusvahelise bioanalüütikute päeva tähistamine Ida-Tallinna keskhaiglas, 19. aprillil jätkub see Põhja-Eesti regionaalhaiglas ja Tallinna lastehaiglas ning 20. aprillil Lääne-Tallinna keskhaiglas ja Tartu tervishoiu kõrgkoolis.
Kahel nädalal näitavad ja räägivad bioanalüütikud, kuidas analüüsiti inimese kehavedelikke juba paar tuhat aastat tagasi, millised tehnoloogiad on selleks tänapäeval ja milline võiks olla lähitulevik valdkonnas ‒ kui teadaolevalt kõige varasemas inimdiagnostikas kasutati analüüside tegemiseks sipelgate abi, siis tänapäeval on inimese analüüsimiseks kasutusel mitmekülgne tehnoloogia.
Tallinna haiglates ja Tartu tervishoiu kõrgkoolis bioanalüütikute päevadel osalejad saavad teada, kuidas on metoodikad ja võimalused arenenud ning näevad, kuidas vaikselt laborinurgas nokitsemisest on saanud erioskusi nõudev töö kaasaegse aparatuuriga.
Bioanalüütikud ongi tervishoiu spetsialistid, kes töötavad laborites, kus uuritakse organismi seisundit ning organite, kudede, rakkude, molekulide ehitust ja funktsiooni, mikrobioloogilist kooslust ja inimorganismi mõjutavaid tegureid. Bioanalüütiku ülesanne on uurida koeproove, kehavedelikke, teha kindlaks organismi tervislik seisund ja jälgida patsiendi ravi kulgu.
Bioanalüütikuid koolitab ainukesena Eestis Tartu tervishoiu kõrgkool. Sel sügisel kolib bioanalüütikute õpe viieaastaseks perioodiks Tallinnasse, et efektiivselt koolitada sealsetele haiglatele vajaliku haridustasemega spetsialiste.
Täpsem informatsioon bioanalüütikute päeva tähistamise kohta on siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!