Erasmus+-ga Tenerifel

3. apr. 2017 Tiina Gilden Lihula gümnaasiumi inglise ning saksa keele õpetaja - Kommenteeri artiklit
Tenerifel toimusid arutelud saksa keeles.  Foto: erakogu

Tenerifel toimusid arutelud saksa keeles. Foto: erakogu

Lihula gümnaasiumi inglise ning saksa keele õpetaja Tiina Gilden ja bioloogiaõpetaja Marje Loide viibisid 11.–18. märtsini Erasmus+ õpirände raames Hispaanias Tenerifel. Koolituse korraldas IFEL – Institut für europäische Lehrerfortbildung asukohaga Hamburgis. Seminari teema oli „Euroopa-siseste õpirände projektide koostamine ja hindamine”. Koolitusest võtsid osa õpetajad ja koolijuhid Ungarist (4), Poolast (4), Eestist (4) ja Saksamaa liidumaadest (36).

Seminari käigus saime hea ülevaate programmi Erasmus+ ülesehitusest (KA1, KA2, KA3), eriti põhjalikult tutvustati projektitööd õpilasvahetuse raames. Saime teada, mis on olulised kriteeriumid, mida projekti kirjutamisel silmas pidada. Samas esitati näiteid probleemidest, mis on eri kultuuritaustaga partnerite koostöös ette tulnud. Ka mitmed koolitusel osalejad tõid näiteid ja lahendusi nendest raskustest väljatulemiseks.

Tegime rühmatööd kultuurikontaktide, etiketi jms tundmaõppimiseks. Koostasime juhise õpilastega reisimisel tekkivate ohtude ennetamiseks, õppisime uusi huvitavaid tegevusi ja mänge, mis aitavad integreerida eri kultuuritaustaga inimesi ja parandavad ning kiirendavad partnerite suhtlemist.

Seminari teine oluline osa oli osalejate tutvustamine. Iga kooli või riigi esindaja pidi andma ülevaate oma riigist/liidumaast ja koolist. Vaba aja sisustamiseks korraldati kohaliku veinikeldri külastus ja ekskursioon San Cristobal de La Laguna linna, mida peetakse Kanaaride ajalooliste linnade seas tähtsaimaks. See linn on ka üks saare kultuurikeskusi, kuna sinna rajati saarestiku esimesed haridusasutused. Linnakeses on palju kauneid uhkete fassaadidega härrastemaju, mis pärinevad 16. ja 17. sajandist. Kuna linn on ka saare usuelu keskus, leidub seal rohkesti kõrge kunstiväärtusega sakraalehitisi.

Tänu põnevatele meeskonnatöödele sulandus kollektiiv kiiresti ühtseks ja sõlmiti palju uusi tutvusi. Koolitus lõppes seminari kokkuvõtva küsitluslehe täitmise ja arutamisega ning kontaktide vahetamisega. Kuigi koolitusest jäi vähe vaba aega, õnnestus meil siiski iga päev rannas käia ja ujuda, sest hotell paiknes rannast viie minuti kaugusel.

Sellisel tasemel organiseeritud rahvusvahelised koolitused on õpetajatele hädavajalikud. Need aitavad laiendada silmaringi, tutvustavad hariduspoliitikat ja sellega seotud probleeme teistes riikides. Saime teada, et sageli on probleemid samad, kuid lähenemine nendele võib olla erinev. Äärmiselt oluline on ka võõrkeele ( seekord saksa keele) oskuse paranemine ja muidugi ka uute kontaktide loomine teiste Euroopa Liidu riikide koolidega.

Oleme tänulikud oma kooli juhtkonnale ja SA Archimedesele Erasmus+ õpirände projekti toetuse eest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!