IKT-oskuste arendamist kõrgkoolides toetatakse poole miljoni euroga

24. apr. 2017 Hariduse Infotehnoloogia SA - Kommenteeri artiklit

2017. aastal toetab HITSA „IT-akadeemia” programmist Eesti kõrgkoolide arendusprojekte 525 000 euroga. Eesmärk on tugevdada Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kõrgharidust ning suurendada IKT-oskuste arendamist ka teistel erialadel. Suurim huvi oli saada toetus projektidele, millega soovitakse arendada valdkondlike IKT-oskuste õpetamist ning infotehnoloogiliste lahenduste kasutamist teistel erialadel. 

„Kuigi „IT-akadeemia” programmi põhirõhk on IKT-õppe arendamisel, ei piirdu programm vaid IKT-õppekavade arenduste toetamisega. Oluline roll on ka erialaspetsiifiliste IKT-oskuste edendamisel,” ütles „IT-akadeemia programmi juht Margit Grauen. „Tänapäeval vajavad ka teised sektorid tootlikkuse suurendamiseks üha enam IKT-lahendusi, samuti spetsialiste, kel on vajalikud oskused nende lahenduste kasutamiseks ning uute väljatöötamiseks.”

Kokku laekus arendusprojektide taotlusvooru 32 taotlust kaheksast Eesti kõrgkoolist, enim taotlusi tuli Tallinna tehnikaülikoolist ning Tartu ülikoolist. Üle poole taotlustest esitati erialaspetsiifiliste IKT-oskuste arendamise toetamiseks. Selleks sai toetust 12 projekti seitsmest kõrgkoolist: Tartu ülikoolist, Tallinna ülikoolist, Tallinna tehnikaülikoolist, Eesti kunstiakadeemiast, Eesti maaülikoolist, sisekaitseakadeemiast ning Tallinna tehnikakõrgkoolist. Senisest paremate IKT-oskuste kujundamist ning IKT-l põhinevate tehniliste lahenduste rakendamist väljaspool IKT-erialasid toetatakse 275 000 euroga, IKT-õppekavade arendusprojekte 250 000 euroga.

Taotlusvooru toetusotsused tegi seitsmeliikmeline ekspertkogu, kuhu kuuluvad nii haridus- ja teadusministeeriumi, HITSA, ülikoolide kui ka ettevõtjate esindajad. Projektimeeskonnad hakkavad tegevus ellu viima 2017. aasta kevadel ning otseste tulemuste ning eesmärkide täitmiseni jõutakse hiljemalt 2018. aasta juuli lõpuks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!