Mis toimub? Vastab Raatuse kooli direktor Toomas Kink

13. apr. 2017 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Toomas Kink

Meil toimub see, et ees on koolimaja suurem ümberehitus. Praegu korrastame asenduspindasid, kus remondi ajal õppima hakkame. Meie koolimaja muutub seest tundmatuseni. Senised vaheseinad võetakse maha. Tänu sellele on sees palju rohkem valgust ning ruumi. Praegu on ju tundide ajal koridorid ja vahetundide ajal klassid tühjad. Pärast ümberehitust meil koridore pole, nende alt vabanevat ruumi hakkame kasutama nii õppimiseks kui ka puhkamiseks.

Ümberehitatud koolimajas on osaliselt teisaldatavad vaheseinad. Kui kolme klassi õpetajad soovivad töötada koos ühes suures klassis, siis saab seinad nende klasside vahelt kokku lükata. Selles ühises suures ruumis võtab siis üks õpetaja oma hoole alla kõige tugevamad õpilased, teine keskmised ja kolmas saab tegelda nõrgematega. Teisaldatavad vaheseinad võimaldavad moodustada ka tavalisest palju väiksemaid klassiruume neile, kes ei suuda suures rahvahulgas keskenduda. Need on paar näidet ruumide paindlikust kasutamisest.

Koolimaja ehitame ümber ikka selle eesmärgiga, et hakata kasutama tänapäevasemaid õppeviise. Tahame saavutada vormi ja sisu ühtsust. Eeskujuks on paljuski Soome põhikooli uus õppekava. Näiteks kavatseme minna üle teemapõhisele õppele. Juba praegu ei pane me kuni 6. klassini õpilastele numbrilisi hindeid ja 7.–9. klassini hindame loov/oskusaineid arvestatud/mittearvestatud süsteemis.”


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!