Muuda LaitseRallyPargis suvi sisukaks!

28. apr. 2017 Annike Maripuu LaitseRallyPark - Kommenteeri artiklit

Õpime läbi praktika. Fotod: LaitseRallyPargi arhiiv

 

Neile, kes otsivad Tallinna lähedal kohta, kus laste ja perega aega veeta, ja kes ei soovi sõidu peale liiga palju aega kulutada, on hea meel tutvustada teemaparki, kus saavad kokku eluliselt oluline ja oluliselt eluline.

LaitseRallyPargi liikluslinnaku ja mängudemaja peamine eesmärk on õpetada lastele pisikesest peale liiklemist mitte pelgalt teooria, vaid mängulise tegevuse ja praktika kaudu. Selle tarvis on ehitatud liikluslinnak, kus laps saab koos lapsevanema või õpetajaga õppida liiklema jalakäijana, jalgratturina, isegi autojuhina. Tal on võimalus proovida ise läbi liiklussituatsioone ning saada oma kogemuse kaudu teada, mismoodi ühes või teises olukorras käituda. Loomulikult räägitakse koolitusel ka teooriast, kuid praktiline pool on see, mis kõige paremini meelde jääb. LaitseRallyPargis saab seda teha ohutult, mängu kaudu.

Et LaitseRallyPargi liikluslinnak on nagu minilinn, saab laps siit väga eheda kogemuse ja muidugi ka elamuse, mis teda pikaks ajaks saatma jääb ja LaitseRallyParki tagasi toob. Liiklusõppeprogrammid lasteaedadele ja koolidele on koostöös maanteeametiga välja töötatud just põhjusel, et kõik, mida me edasi anname, oleks süsteemne ja praktilise poole pealt võimalikult tulemuslik. Programmid koosnevad koolitusest, koolitusel õpitu kinnistamisest õues sõites ning programmi toetavast käelisest tegevusest. Kokku kestab õppeprogramm poolteist tundi ja korraga saame vastu võtta kuni kaks rühma või klassi. Õppeprogrammidega saab tutvuda meie kodulehel www.laitserallypark.ee või saates oma soovid e-aadressil mangudemaja@laitserallypark.ee.

LaitseRallyPark on ideaalne koht ka kevadiste väljasõitude, klassiõhtute, lõpupidude korraldamiseks ning sünnipäevade pidamiseks. Täiskasvanutele on liikluslinnakus sõitmiseks Jeepi autod ja pedaalkardid, mängudemajas aga rallisimulaator ja Play Station 3 konsoolid. Nii lapsed kui ka täiskasvanud saavad end proovile panna hobikardikeskuses asuval kardirajal ning külastada vanaautode muuseumi. Tegevust jagub siin kõigile!

Kõigile 9–14-aastastele tehnikahuvilistele neidudele ja noormeestele toimub LaitseRallyPargis juba neljandat suve tehnikalaager 19.–21. juunini ja 7.–9. augustini. Majutus ja toitlustus on kohapeal. Laagri teemad on lastele tehnika ja autode tutvustamine, mudelautode hooldus, remont, võistlused. Laagris saavad lapsed liikluskoolitust, sõidavad kartidega, toimuvad jalgrattamatk ja õhtused grillimised koos seltskonnamängudega.

Registreerimine (tel 5750 2021) juba käib ja kohti veel on, et lapse suvi sisukaks muuta!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!