„Noor meister” selgitab välja Eesti parimad sirguvad meistrid

21. apr. 2017 Sihtasutus Innove - Kommenteeri artiklit

Noored ehitajad võistlushoos 2015. aasta „Noorel meistril”. Fotod: SA Innove

 

4. ja 5. mail toimub Eesti Näituste messikeskuses (Pirita tee 28, Tallinn) kutsehariduse suursündmus „Noor meister 2017”.

Üritus toob kokku kutsekoolid ja erialavaliku ees seisvad õpilased üldhariduskoolidest üle Eesti. Samuti võtab kutsemeistrivõistlustel mõõtu ligi 400 kutseõppurit.

Kahe päeva jooksul on kutsehariduse aasta tippsündmusel võimalus näha oma silmaga ja elada kaasa ligi 400 kutseõppurile, kes võistlevad 31 erialal ehitus- ja tehnika- ning teeninduse aladel

Võiduks on olulised erialateadmised ja -oskused, kiirus ning täpsus. Võitjaid ootab ees auväärne noore meistri tiitel. Valitud erialade parimatel on võimalus konkureerida Eesti esindajaks rahvusvahelistel võistlustel EuroSkills ja WorldSkills.

Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse õppedirektor Riina Veidenbaum: „Osaleme „Noorel meistril” võistluste algusaegadest. Kuna sellest õppeaastast töötame Ida-Viru maakonnas ühendatud koolina kolmes õppekohas, siis on võistlejate arv suur – kaasa lööb 40 meie õpilast. Eesseisvad võistlused panevad õppijatel silmad särama ja valmistumine käib täie hooga. Aastate jooksul oleme oma vilistlastelt saanud tagasisidet, et võistlustel osalemine oli õppeaja üks kõige põnevamaid väljakutseid. Juhendaja vaatevinklist näeme jällegi, kui hästi teoorias õpitu ja praktikas harjutatu pingelisel momendil meeles on. „Noore meistri” võistluste lisaväärtuseks on huvilistele kutsehariduse ja ametite tutvustamine laiemalt.”

Noore meistri” teine pool on suunatud erialavaliku ees seisvatele õpilastele nii põhikooli- kui ka gümnaasiumiastmes. Kutsevõistlused toimuvad otse külastajate silme all ja nii on võimalik saada lühikese ajaga ülevaade paljudest huvitavatest erialadest. Lisaks on messialal kutseõppevõimalusi tutvustamas 28 kutse- ja rakenduskõrgkooli, kes jagavad infot nii erialade, sisseastumistingimuste kui ka elamisvõimaluste kohta.

Kristel Mõistus, SA Innove kutsehariduse maine valdkonnajuht: „„Noor meister” on ellu kutsutud eri kutsealade populariseerimiseks. Kompaktne üritus aitab ametivaliku ees seisvatel noortel saada hea ülevaate erialade ja ametite laiast spektrist ning tööülesannetest. Usume ja loodame, et kutsemeistrivõistlused koos karjäärinõustamise, haridusmessi ja töötubadega aitavad üldhariduskooli õpilastel teha haridustee jätkamiseks teadlikke valikuid.”

Kutsemeistrivõistlustel osalevad näiteks ehitusviimistlejad, elektrikud, aednikud, elektroonikud, graafilised disainerid, hooldustöötajad, juuksurid, majutusteenindajad, mehhatroonikud, mööblitislerid, müürsepad, pagarid, plaatijad, restoraniteenindajad ja rätsepad. Kõige suurema võistlejate arvuga paistavad silma IT- ja ärinduse spetsialistid 24 osalejaga, nende järel keevitajad 20 võistlejaga.

 


Keskkonnatehnika lukksepad võistlevad torutöödes.

Mis toimub „Noorel meistril 2017”?

Kahel päeval saavad kõik külastajad tasuta

  • elada kaasa kutsemeistrivõistlustele 31 erialal,
  • tutvuda kutsekoolidega kutseharidusmessil,
  • proovida ameteid praktilistes töötubades,
  • küsida nõu Rajaleidja karjäärispetsialistidelt,
  • jälgida Tallinna balletikooli ja Georg Otsa muusikakooli õpilaste ­esinemist, Tallinna tööstushariduskeskuse moe-show’d, juuksuri­­eriala võistlustööde esitlust ja diskorite võistlust EUM DJ Battle. Peaesineja on Karl-Erik Taukar Band.


Vaata lähemalt www.noormeister.ee.

Kutsehariduse suursündmust korraldab sihtasutus Innove ning läbiviimist toetavad haridus- ja teadusministeerium ja Euroopa sotsiaalfond. „Noore meistri 2017” suursponsorid on BLRT Grupp, Makita, Tallink Hotels ja Maxima.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!