Otsitakse Eesti lahedaimat klassiekskursiooni

21. apr. 2017 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Koostöös rahatarkuse koolitusel osalenud Eesti üldhariduskoolide õpetajate ja Swedbanki rahaasjade teabekeskusega on alanud klassiekskursioonide konkurss „MeieReis”, milles kutsutakse õpilasi looma ekskursiooni. Peaauhindadeks on parimate reiside maksumuse tasumine, publiku lemmikule on eriauhind Eesti Rahva Muuseumilt.

Igal kevadel käivad paljud klassid ekskursioonil, mille tavaliselt organiseerib õpetaja. Nii ei saa õpilased ise väärt oskusi, kuidas planeerida reisi, mõelda eelarvele ning sellele, kuidas reis võimalikult kuluefektiivselt ellu viia.

„OECD uuringud näitavad, et teadmiste poolest on meie õpilased esirinnas, kuid kui vaadata kogu elanikkonna käitumist ja hoiakuid rahaasjades, siis oleme viimaste seas. Kõige efektiivsem on rahatarkuse temaatika kooliõpilasteni viia põneva ja praktilise ülesande kaudu, mis võimaldab neil õpitut reaalses elus kasutada,” selgitas konkursi üks korraldajaid, Swedbanki rahaasjade teabekeskuse juht Kati Voomets. Konkurss sündis koostöös rahatarkuse koolitusel osalenud Eesti üldhariduskoolide õpetajatega, kes leidsid, et õpilastel võiks olla võimalus ja motivatsioon oma klassiekskursioonide planeerimisel kaasa rääkida.

„Võime koolitundides rääkida küll eelarve planeerimisest ja projekti juhtimisest, aga reaalsed oskused annab siiski praktiline kogemus. Just sellepärast leian, et tegemist on kasuliku ettevõtmisega,” kinnitas Viimsi keskkooli ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Grete Rohi.

Konkursi eesmärk on arendada kooliõpilaste finantskirjaoskust. Planeerides eelarvet ning mõeldes rahatarkuse peatükkidele, antakse noortele võimalus luua oma ideaalreis. Nii saavad õpilased meeskonnana töötamise, projekti koostamise ja eelarve planeerimise kogemuse.

Hinnatakse eelkõige ekskursiooni terviklikkust ja seda, milliseid õpiväljundeid see lastele loob. Oluline on ka eelarves püsida ja võimalikult leidlikke ja loovaid lahendusi leida.

Osalemiseks pole vaja teha muud kui täita ühes klassikaaslaste ja klassijuhatajaga reisi projekt veebileheküljel kukkur.swedbank.ee/meiereis ja filmida üles klassi tutvustav video.

Konkursile esitatud projekte hindab žürii, kes selgitab igas kooliastmes (1.−3., 4.−6., 7.−9., 10.−12. klass) välja kõige terviklikuma projekti. Et õpilastel oleks auhinnareisi ka aastate pärast tore meenutada, kuulub peaauhinna juurde ekskursiooni videosalvestus.

Konkursile saab klassiekskursioonide kavandeid esitada 30. aprillini.lini.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!