Rahvusvaheline noortekohtumine VAT Teatris

4. apr. 2017 - Kommenteeri artiklit

Noortekohtumine toimub Euroopa teatrite koostööprojekti Platform Shift+ raames, mis ühendab 11 partnerit üheksast Euroopa riigist. See võrgustik on loodud eesmärgiga ühiselt uurida ja tegeleda väljakutsetega, mille esitab digitaalne ajastu nii noortele kui ka teatritegijatele. Projektis osalevad teatrid peavad oluliseks sihtgrupi kaasamist teatritöösse, et luua võimalikult päevakajalist ja puudutavat teatrit. Koostöö publikuga on projektis olulise tähtsusega, mistõttu noored on paljude tegevuste keskpunktis. Üks selle eesmärgi väljendusi ongi noortekohtumine.

VAT Teatri juures 1.–8. aprillini toimuval rahvusvahelisel noortekohtumisel „A Bit of Me – My digital identity” osalevad lisaks Eestile ka Suurbritannia, Saksamaa ja Norra noored, kes mõtestavad nädala jooksul ühiselt digiuuendusi ja teatrit. Noorsoovahetuse jooksul külastatakse lisaks VAT Teatrile ka teisi teatreid (Cabaret Rhizome) ja koole (Tallinna Lilleküla gümnaasium, Tallinna tehnikaülikool, innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory).

Noorsoovahetuse alapealkiri on „Playfully meeting of digital opportunities in the future of young people” („Noorte mängulised kohtumised tuleviku digivõimalustega”). Ühiselt otsitakse väljendusviise eri teemadele: noorte digitaalne identiteet, netisõltuvus, sotsiaalmeedia kui manipulatsioonivahend, teater ja digivõimalused. Uuritakse, kuidas digimaailm ja sealsed valikud meid mõjutavad, kui oluline on veebis vastutustunne, initsiatiivi võtmine ja õppimine.

Noortekohtumise osalised esitavad nädala lõpus konverentsi „Creative Forum” jookslu õpitust loomingulise kokkuvõtte.

Kohtumist toetab Erasmus +. Noortekohtumistest Platoform Shift+ raames loe siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!