Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Reeli Reinaus

23. apr. 2017 Tartu Oskar Lutsu nim linnaraamatukogu - Kommenteeri artiklit

Reeli Reinaus.

Raamatu ja roosi päeva eel, 22. aprillil kuulutati Tartu mänguasjamuuseumi Teatri Kodus välja Tartu lastekirjanduse auhinna (Lapsepõlve auhind) laureaat. Auhinna võitis Reeli Reinaus raamatuga „Kuidas mu isa endale uue naise sai”, mille andis välja kirjastus Tänapäev. Auhinnale kandideerisid 2016. aastal ilmunud laste- ja noorsooraamatute autorid.
Reeli Reinaus (1977) tuli lastekirjandusse 2008. aastal jutustusega „Saladuslik päevik”. Sestpeale on temalt igal aastal ilmunud üks-kaks laste- või noorteraamatut. Tänaseks on tema kontol koos paari täiskasvanutele kirjutatud teosega üle 20 raamatu. Reeli Reinaus tabab hästi eeldatava lugeja maitset ja vajadusi ja ning peab silmas ka tema vastuvõtuvõimet. Tema käes õnnestuvad ühtviisi laste argielu kirjeldused, probleemromaanid noortele, kriminullid ja müstikaga pikitud põnevuslood.
Auhinna võitnud „Kuidas mu isa endale uue naise sai” on žürii hinnangul kaunikesti naljakas näkiliste välimääraja lastele, kus aastate eest leseks jäänud isa püüab teismelise tütre abil uut elukaaslast leida.
Kogu naiseotsimise lugu on kirjutatud kenas ja korralikus emakeeles, rahulikult ja asjalikul toonil. Tegemist on optimistliku ja sooja looga, mis ütleb, et igaühe jaoks on kuskil keegi, tarvis on vaid uskuda, otsida ja see õige üles leida.
Žürii soovitab raamatut nii väikestele kui ka suurematele lugejatele, sest seda on kerge lugeda, peatükid on varustatud täpsete pealkirjadega, mis tekitavad huvi edasi lugeda ja annavad mõnusa eelhäälestuse. Raamatule on toredad illustratsioonid teinud Maarja-Liisa Plats.
Tartu lastekirjanduse auhinnale kandideerisid Reeli Reinausi kõrval Aino Pervik raamatuga „Hädaoru kuningas” (Tänapäev), Kätlin Kaldmaa raamatuga „Halb tüdruk on jumala hea olla” (Varrak), Kadri Lepp raamatuga „Poiss, kes tahtis põgeneda” (Tänapäev) ja Kairi Look raamatuga „Härra Klaasi pöörane muuseum” (Tallinna keskraamatukogu).
Lapsepõlve auhinna esimene laureaat oli Kairi Look raamatuga „Peeter, sõpradele Peetrike”, möödunud aastal võitis auhinna Andrus Kivirähk raamatuga „Oskar ja asjad”.
Lapsepõlve auhinda rahastab Tartu linn, auhinna väljaandmist korraldab Tartu linnaraamatukogu koos mänguasjamuuseumiga. Viieliikmelise žürii tööd juhtis Contra. Žürii arvamust auhinnale kandideerinud raamatutest saab lugeda linnaraamatukogu kirjandusveebi lugemissoovituste blogist.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!