Teatribuss – hingega lood(ud)

28. apr. 2017 Teatribuss - Kommenteeri artiklit

Teatribuss on tegutsenud seitse aastat ning toonud igal aastal välja üks-kaks uuslavastust. Aastate jooksul oleme koostööd teinud paljude professionaalsete näitlejate, muusikute, dramaturgide ja kunstnikega.

Toome teatri sinuni

Tegutseme peamiselt rändteatrina. Oma kodulinnas Tartus oleme etendusi andnud mänguasjamuuseumis ja Teatri Kodus ning laulupeomuuseumis. Lavastustes on alati kõlanud originaalmuusika.

Oleme esinenud ka väljaspool Eestit elavatele eestlastele, kellest on saanud meie suured sõbrad ja kes meid alati külla ootavad.

Miks meid vaja on?

Teater on üks võimalus väikese inimese maailmapildi avardamiseks, väärtushinnangute kujundamiseks, tema hinge pugemiseks. Tänu „Teater maale” programmile on meie lavastused jõudnud ka Eesti kaugemates paikades elavate teatrisõpradeni.

Kuidas sünnivad ideed?

Ideed sünnivad jalutuskäikudel, vestlustes teekruusi taga, mõnda põnevat lasteraamatut lugedes või ka autoriga vesteldes, nagu juhtus meie kõige uuema, sel suvel etenduva uuslavastusega „Kadunud Jõmmu”. 2016. aasta detsembris ilmus Mika Keräneni Supilinna lugude sarjas uus raamat „Jõmmu”, mille dramatiseeris Loone Ots. Oleme Mikale väga tänulikud, et ta just meie teatrile võimaluse andis ja väljakutse esitas.

2017. AASTA SUVELAVASTUSED

Mika Keräneni krimka põhjal loodud „Kadunud Jõmmu” esietendub 10. juunil kell 19 Tartus lodjakojas, kus pärast etendust on võimalik ka lodjaga sõita.

Osades Veikko Täär, Inga Lunge, Marin Mägi-Efert, Meelis Sarv, Kärt Reemann, Katrin Kalma, Kristjan Lüüs, Taavi Lepik, Enor Niinemägi ja Tartu Waldorfgümnaasiumi õpilased.

Muusikalist atmosfääri loob bänd Äge Brass koosseisus Tanel Aavakivi, Karl Laanekask, Alari Piispea.

Etendused: 10., 13., 14., 15., 16., 17., 20., 21. juunil kell 19 ja 20., 22., 25., 26., 27., 28. juulil kell 19 (Tartu, Ujula 98).

 

Sven Nordqvisti raamatu „Pettsoni ja Finduse rebasejaht” on dramatiseerinud Urmas Lennuk.

Osades Margus Grosnõi (Rakvere Teater), Meelis Sarv, Katrin Kalma, Enor Niinemägi ning muusikud Andres Vago, Evelin Kivi, Teele Tammet, Katariina Luug, Siim Saarela.

Etendused: 11., 12., 13., 14., 15. juulil kell 12 ja 19 Viikingite külas (Kose vald, Harjumaa), 3., 4., 8., 10., 11., 13., 15., 17., 18., 19. augustil kell 18 Teatri Kodu sisehoovis (Lutsu 2, Tartu).

 

Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Info: teatribuss.ee ja telefonil +372 517 7759.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!