Valitsuskabinetis arutati, milliseid oskusi tööturul tulevikus vajatakse

27. apr. 2017 HTM - Kommenteeri artiklit

Minister Mailis Reps tutvustas täna valitsuskabinetile OSKA tulemusi, mis annavad haridusasutustele ja tööandjatele infot, milliseid oskusi tööturul tulevikus vajatakse ning mida selleks praeguses haridussüsteemis muuta tuleb.

Käesolevast aastast on kõrgkoolidega sõlmitavatesse halduslepingutesse viidud punkt, mille kohaselt kasutab kõrgkool õppekava arendamisel ja õppe läbiviimisel OSKA valdkondlike raportite tulemusi ja soovitusi, et õppekavade avamisel ja sulgemisel peetaks silmas ka seda, millise kõrgharidusega inimesi me lähikümnenditel vajame.
Kutsehariduses võetakse OSKA soovitusi arvesse riiklike koolituskohtade tellimisel. Samuti arvestavad nii kutseõppeasutused kui ka edaspidi kõrgkoolid soovitusi täienduskoolituse õppekavade väljatöötamisel ning koolituste pakkumisel.
Ka teised ministeeriumid võtavad OSKA valdkondlike raportite tulemusi oma arendusprogrammide ja tegevuskavade koostamisel arvesse.

OSKA esimesed uuringud valmisid 2016. aasta aprillis, praeguseks on koostatud valdkondlikud raportid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, metsanduse ja puidutööstuse, arvestusala, sotsiaaltöö, metalli- ja masinatööstuse valdkonnas. Samuti on ilmunud ülevaade tulevikutrendidest „Töö ja oskused 2025” ja ülevaade Eesti tööturu tervikolukorrast „Eesti tööturg täna ja homme”.

2017. aastal valmivad tervishoiu, energeetika ja kaevandamise ning keemia-, kummi-, plasti- ja ehitusmaterjalide tööstuse valdkondade uuringud. Viie aasta jooksul koostatakse kogu riigi majandustegevuse ulatuses tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoosid.
Tööjõu- ja oskuste vajaduse seire- ning prognoosisüsteemi OSKA eesmärk on tööturu muutuste, ühiskondlike vajaduste ning haridussüsteemi võimalikult suur kooskõla.
OSKA raportitega saab tutvuda siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!