Eesti aitab muuta Gruusia koolid õpilasesõbralikumaks
Eelmise nädala lõpus kirjutasid Gruusia haridus- ja teadusministeerium, UNICEF Gruusia ja sihtasutus Innove alla ühistöö memorandumile, mille alusel toetab Eesti järgmised kolm aastat Gruusiat üldhariduse reformimisel.
See on jätk eelmise kolme aasta koostööle, mille tulemusel muutis Gruusia riikliku üldhariduse õppekava ja alustas õpetajahariduse ümberkujundamist kaheksas riiklikus ülikoolis, toetudes Eesti kogemusele ja ekspertidele. Järgmisel kolmel aastal aitab Eesti Gruusial rakendada uut õppekava väljavalitud koolides. Tähelepanu on koolijuhtimise toetamisel koolikultuuri muutmiseks ja õpetajakoolitusel, õpetamaks kasutama uut metoodikat ja ka digitaalseid vahendeid õppetöös. Eraldi luuakse õppematerjalid koostöös eesti ja gruusia ekspertidega, mis aitaksid uut õpikäsitlust praktikas edukamalt rakendada.
Järgmise sammuna külastavad 15.–17. maini Eestit 15 Gruusia pilootkooli direktorit ning kaks haridus-ja teadusministeeriumi esindajat. Visiidi eesmärk on tutvuda oma partnerkoolidega Eestis, kelleks on Merivälja põhikool, Peetri lasteaed-põhikool, Tallinna Lilleküla gümnaasium, Tallinna Pae gümnaasium ja Tallinna kunstigümnaasium, et tutvuda nende 20-aastase kogemusega kooli arendamises. Projekt toetab ka õpetajakoolituse muutmist Gruusias, kuna õpetaja mängib võtmerolli uute meetodite ja ideede elluviimisel. Tallinna ja Tartu ülikool teevad koostööd kaheksa Gruusia ülikooliga, et luua uued bakalaureuse- ja magistritaseme õpetajakoolituse õppekavad.
KOLLEEGID!
Olen mures meie rahvusliku VÄÄRIKUSE pärast – kasvõi lätlastele jääme alla.
Mul on alati piinlik, kui meie inimesed hakkavad hoopis teise ja samas väga vana kultuuriga maa inimesi “õpetama”. Pole ju mingi saladus, et meie oma rahvuslik kool on praegu arutute (resp teaduskaugete) nn reformide kütkes.
See, et erinevate maade koolide vahel on sõprussuhted, on hoopis midagi muud… Ja muidugi õpitakse siis teineteiselt ka midagi loomulikul viisil.