Eesti õpilane sai esmakordselt medali rahvusvaheliselt filosoofiaolümpiaadilt

31. mai 2017 - Kommenteeri artiklit

Tallinna reaalkooli õpilane Kaarel Hänni naasis Hollandis toimunud 25. rahvusvaheliselt filosoofiaolümpiaadilt pronksmedaliga. Tänavuse olümpiaadi peateemaks oli sallivus.

25.–28. maini toimunud võistlusest võttis osa 98 õpilast 45 riigist. Eestit esindasid Kaarel Hänni (Tallinna reaalkool, 12. klass) ja Paul Johannes Kalda (Tallinna 21. kool, 11. klass). Mentoritena saatsid õpilasi Tartu ülikooli teadur Mats Volberg ja Eesti maaülikooli dotsent Leo Luks.

Võistlustööna hinnati võõrkeelset esseed, mille koostamiseks oli osalejatel aega neli tundi. Eesti võistkonna mentori ja olümpiaadi juhtkomitee liikme Leo Luksi sõnul olid tänavu kõik teemad sotsiaalfilosoofiast ning kolm teemat neljast puudutasid otseselt sallivust. „Küsimuse all oli võimu kohustus sallida sõnavabadust, sh tema kriitikat; tolerantsuse erinevus tänapäeva tehnoloogilises-globaalses koostöös levivast neutraalsusest; oht, et tolerantsus muutub sõnakõlksuks, mille üle sügavalt ei arutleta. Kuna lisaks esseele toimusid ka mitmed töötoad, oli olümpiaad väga tõsise ja sügava temaatilise fookusega,” selgitab Luks.

Olümpiaadi üldine tase osutus väga kõrgeks ja seetõttu jagasid korraldajad välja tavapärasest rohkem medaleid: 3 kuld-, 5 hõbe- ja 5 pronksmedalit ning lisaks omistati 20 osalejale n-ö au-märgid. Kuldmedalid läksid Iisraeli, Serbia ja Ungari õpilastele. „Kaarel Hänni saadud pronksmedal on samuti märkimisväärne, kuna see on esimene medal filosoofiaolümpiaadilt Eestile üldse,” tunnustab Luks.

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele õpilasvõistlustele rahastab haridus- ja teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool.

Enam infot rahvusvahelise filosoofiaolümpiaadi kohta saab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!