Laupäeval selgub Eesti liigirikkaim linnutorn

11. mai 2017 Eesti ornitoloogiaühing - Kommenteeri artiklit

Pärnu Hirve vaatlustorni oodatakse külastajaid laupäeval kella 5.30-7.30. Foto: Kristiina Kübarsepp.

Eesti ornitoloogiaühing kutsub kõiki linnuhuvilisi juba sel laupäeval, 13. mail tornide linnuvaatluspäevale. Üle Eesti ootavad vaatlustornides huvilisi kogenud linnutundjad, kes tutvustavad linde kõigile torni külastajatele ning üheskoos selgitatakse välja linnurikkaim vaatlustorn.

Tänavune kevad on hiline ja seepärast käib lindude ränne alles täie hooga. Järgemööda hakkavad tagasi jõudma ka Aafrikas ja Aasias talvitunud linnud, mistõttu võib nüüd ühe hommikuga kohata tornis isegi sadakond liiki linde. Möödunud aastal võitis Kabli torn 111 liigiga.

„Tornide linnuvaatluspäev on suurepärane viis, kuidas veeta üks meeldejääv hommik lindude seltsis. Ärkamine on küll nädalavahetuse kohta varajasevõitu, aga pingutus tasub end ära. Ütlemata ei tasu ka jätta, et linnuvaatlused on hasarti tekitavad. Kõige parem on tornide vaatluspäevale minna veel koos sõprus- või perekonnaga, et üheskoos oma häid emotsioone jagada,” kommenteeris linnuvaatluspäeva koordinaator Kristiina Kübarsepp.

Juhendajaga tornides saab viimistleda oma linnutundmise oskuseid ja võimalus on kohata ka haruldasemaid rändureid. Juhendajaga tornide asukohad (täiendatakse jooksvalt!), külastusajad ja lisainfo leiab Eesti ornitoloogiaühingu kodulehelt. Tornide külastamiseks end eelnevalt registreerima ei pea ning üritus on tasuta.

Tornide linnuvaatluspäeval saab osaleda ka omal käel. Selleks tuleb laupäeval minna mõnda linnutorni ja kirja panna kõik nähtud ja kuuldud linnuliigid ning saata andmed Eesti ornitoloogiaühingule. Koos selgubki linnurikkaim vaatlustorn.

Eesti ornitoloogiaühing korraldab tornide linnuvaatlust juba seitsmendat aastat. Selle ürituse eesmärgiks on pakkuda kõigile võimalust külastada vaatlustorne nii, et hea optika puudumise või vähese linnutundmisoskuse tõttu nähtud sulelised määramata ei jääks. Samuti on maikuu üks parimaid aegu, et kohata võimalikult palju erinevaid liike samal ajal.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!