Märgi kalendrisse: kodanikupäeva viktoriin!

11. mai 2017 Toivo Sikk Integratsiooni Sihtasutuse arenduskeskuse kodanikuhariduse valdkonnajuht - Kommenteeri artiklit

Järgmine kodanikupäeva viktoriin toimub 20.‒30. novembrini.

See viktoriin on juba aastaid ärgitanud Eesti koolinoori süvenema sellesse, mida tähendab olla Eesti kodanik ning mis muudab meie riigi erakordseks. Tänavune viktoriin erineb aga selle poolest, et lisandub eraldi viktoriin üldhariduskooli 7.‒9. klassi õpilastele.

Millise koha maailma riikide hulgas on Eesti hõivanud sellega, kui mitmesse riiki saab Eesti passiga viisavabalt reisida? Mitu inimest läbib Narva piiripunkti aastas? Mis otstarbel on loodud kaitseliidu küberkaitse üksus? Need on vaid paar näidet küsimustest, millele koolinoor on pidanud viktoriini lahendades õige vastusevariandi leidma.

20.–30. novembrini leiavad aset järgmised viktoriinid:

1) üldhariduskooli 5. ja 6. klassi õpilaste kodanikupäeva viktoriin (küsimustikud nii eesti kui ka vene keeles, küsimustikus 30 küsimust, lahendamisaeg 60 minutit);

2) üldhariduskooli 7.–9. klassi õpilaste kodanikupäeva viktoriin (küsimustik eesti keeles, küsimustikus 50 küsimust, lahendamisaeg 60 minutit);

3) üldhariduskooli 10.–12. klassi ja kutseõppeasutuste õpilaste kodanikupäeva viktoriin (küsimustik eesti keeles, küsimustikus 50 küsimust, lahendamisaeg 60 minutit);

4) 26.–30. novembrini on kodanikupäeva viktoriin vastamiseks kõigile soovijatele (küsimustikud eesti, vene ja inglise keeles, küsimustikus 50 küsimust, lahendamisaeg 60 minutit).

Kodanikupäeva viktoriine hakkas Integratsiooni Sihtasutus korraldama 2003. aastal ja praeguseks on neid lahendanud ligi 84 000 noort. Kokku on ette valmistatud 905 küsimust ning neist ükski pole kordunud.

Kutsun kõiki osalema kodanikupäeva viktoriinides!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!