Narva kool valiti klassiekskursioonide konkursil rahva lemmikuks

10. mai 2017 - Kommenteeri artiklit

Narva Soldino gümnaasiumi 2. b klass.

Klassiekskursioonide konkursi „MeieReis” rahva lemmikuks ja Eesti Rahva Muuseumi eriauhinna võitis Narva Soldino gümnaasiumi 2.b klass, kes kogus üle 300 toetushääle. Ühtekokku anti kõikide projektide poolt ligi 3100 häält.

Konkursi üks eesmärk oli arendada kooliõpilaste finantskirjaoskust ehk rahatarkust ning anda õpilastele eelarve planeerimise, meeskonnana töötamise ja projekti koostamise kogemus. Iga vanusekategooria võitja saadetakse tasuta klassireisile.

„Et konkursist võttis osa nii palju klasse, näitab, et õpilastel on motivatsiooni ise planeerida just selline ekskursioon, kust kogu klass osa võtta tahab. Oli tore näha, et projektid olid detailideni läbimõeldud,” selgitas konkursi üks korraldajaid, Swedbanki rahaasjade teabekeskuse juht Kati Voomets.

Paranesid ka digioskused

Konkursil hinnati ekskursiooni terviklikkust ja seda, milliseid õpiväljundeid see lastele loob. Oluline oli ka eelarves püsimine ja võimalikult leidlike ja loovate lahenduste leidmine. Osalemiseks polnud vaja teha muud, kui täita ühes klassikaaslaste ja klassijuhatajaga reisi projekt Swedbanki loodud veebileheküljel ja filmida üles klassi tutvustav video. Kõiki konkursil osalenud töid saab näha siit.

„Mul on eriliselt hea meel selle üle, et tänu konkursile paranesid laste digioskused ja õpilased oskavad nüüd paremini kasutada näiteks Google Drive’i keskkonda, Delfi kaarti ja otsida infot. Vähem tähtis pole see, et õpiti planeerima aega, eelarvet ja terviklikult kogu reisi,” hindas konkursil oma klassiga osalenud Konguta kooli juhataja Liina Tamm.

Konkursi võitjad valisid välja žürii liikmed koosseisus Mihkel Kõrbe (Kadrioru saksa gümnaasiumi õppejuht ja õpetaja), Killu Kolsar (Eesti õpilasesinduste liit), Imbi Henno (haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert), Anu Olvik (rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonna peaspetsialist), Ede Raagmets (Swedbanki divisjoni direktor), Kristel Leif (Swedbanki sotsiaalmeedia juht), Maarja Karmin (Swedbanki koostöösuhete ja toetustegevuste juht) ja Kati Voomets (Swedbanki rahaasjade teabekeskuse juht).

Projekti toetasid lisaks Swedbankile Eesti Pank, Energia Avastuskeskus, Vibulahing, Kiviõli seikluskeskus, Eesti Rahva Muuseum, Jääaja Keskus, Vudila mängumaa, Eesti Terviserajad ja TTÜ Mektory, kes panid välja lisaauhinnad.


TULEMUSED

Rahva lemmik

„Meie unistuse reis” – Narva Soldino gümnaasiumi 2.b klass. Auhind: Eesti Rahva Muuseumi külastuspakett.

1.−3. klass

1. koht: „Teadusseiklused AHHAA keskuses” – Narva Soldino gümnaasiumi 2.d klass. Auhind: ekskursiooniprojekti maksumuse hüvitamine.

Eriauhinnad

„Rõõmurullide seiklused Tartus” – Väike-Maarja gümnaasiumi 3.a klass. Auhind: Jääaja Keskuse külastus.

„Suurepärase klassi suurepärane reisiplaan” – Tallinna kunstigümnaasiumi 2.a klass. Auhind: Vudila mängumaa külastus

4.−6. klass

1.koht: „Viis unistuste klassireisi” – Konguta kooli 4. klass. Auhind: ekskursiooniprojekti maksumuse hüvitamine.

Eriauhinnad

„Tapakad lähevad Tartut avastama” – Tapa gümnaasiumi 6.b klass. Auhind: Energia Avastuskeskuse külastus.

„Kiirelt ja kõrgelt” – Tallinna tehnikagümnaasium 6.b klass. Auhind: Eesti terviseradade pakett.

7.−9. klass

1.koht: „Meie kedagi ei kiusa, meie lähme Piusa” – Ülenurme gümnaasiumi 7.b, 7.c ja 7.a klass. Auhind: ekskursiooniprojekti maksumuse hüvitamine.

Eriauhinnad

„Vormsit avamas” – Märjamaa gümnaasiumi 7.b klass. Auhind: vibulahingu seiklusmäng.

„Noored ja sõgedad saavad jalad alla” – Kiviõli 1. keskkooli 8. klass. Auhind: TTÜ tehnoloogiakooli Mektory külastus.

10.−12. klass

1.koht: „Väärt õpilased Tartusse!” Väike-Maarja gümnaasium. Auhind: ekskursiooniprojekti maksumuse hüvitamine.

Eriauhinnad

„VG JATS Valgeranda seiklema” − Vändra gümnaasiumi õpilasesindus 7.–11. klassid. Auhind: Swedbanki ja Eesti Panga koostöös valminud külastuspakett „Retk pangandusmaailma”.

„Kõik koos Tartusse!” − Tallinna Mustamäe humanitaargümnaasiumi 11. klass. Auhind: Kiviõli seiklusturismi keskuse külastus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!