„Noored kooli” programmi kandideeris kaksteist inimest ühele kohale

5. mai 2017 Mattias Malk Noored Kooli kommunikatsiooni ja partnerlussuhete juht - Kommenteeri artiklit

„Noored kooli” 11. lend. Foto: NK

 

Sel nädalal selgus „Noored kooli” 11. lennu koosseis. Sooviavalduse programmi pääsemiseks täitis kokku rekordiliselt 232 inimest. Tänaseks on nende seast välja valitud 19 inimest, kes alustavad sügisest õpetajatena tööd.

„„Noored kooli” visiitkaart on meie praegused osalejad ja vilistlased,” rõõmustab programmi värbamisjuht Maris Viires. „Näeme selgelt, et huvi „Noored kooli” programmi vastu jätkuvalt kasvab ning meieni jõuab järjest enam võimekaid ja motiveeritud inimesi. Osalejaid valides peame eriti oluliseks just kandidaatide soovi anda endast parim Eesti hariduse edendamiseks ka pikaajalises perspektiivis, mitte ainult kahe programmiaasta jooksul. Rõõmustav on tõdeda, et järjest enam kasvab ka karjääripööret tegevate kogenenud osalejate arv,” lisas Maris Viires.

Kuni 8. maini on koolijuhtidel võimalus programmi kodulehe kaudu anda teada vabadest õpetajakohtadest oma koolis, mida nad sooviksid täita just „Noored kooli” osalejatega. Selleks, et programmis osalejad saaksid maksimaalselt panustada muutuste loomisele juba kahe programmiaasta jooksul, saadame osalejaid koolidesse, kus uutest õpetajatest on kõige suurem puudus ning kus tegus õpetaja suudab kõige suurema muutuse luua. Hiljemalt jaanipäevaks on kõikidel osalejatel teada, millises koolis nad sügisest tööle asuvad.

Praegu on käimas tulevaste õpetajate intensiivne ettevalmistus, mis kestab augusti keskpaigani. Selle aja jooksul omandavad värsked õpetajad praktiliste koolituste kaudu baasteadmised, oskused ja hoiakud oma tööks klassiruumis. Ettevalmistuse ühe osana õpetavad osalejad Ida-Virumaa õpilasi Kiviõli linnalaagris. Terve ettevalmistuse vältel on osalejatele toeks tuutorid, kes tagasisidestavad nende arengut. Augusti jooksul on osalejatel abiks õppejõud ja kogenud õpetajad, kellega koos koostatakse esimesed tööplaanid õpetajana. Praegu töötab 39 „Noored kooli” osalejat koolides üle Eesti.

Noored Kooli on vabaühendus, mille eesmärk on luua kasvukeskkond haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks. Programm toob vähemalt kaheks aastaks koolidesse õpetajana tööle inimesed eri elualadelt, kes töötavad selle nimel, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. „Noored kooli” 105. vilistlasest 80% töötab edasi hariduses eri tasanditel. Need on inimesed, kes on jõudnud haridust parendama „Noored kooli” programmi kaudu. Oma panuse saad anda, toetades „Noored kooli” annetuskeskkonnas „Ma armastan aidata”.

Lähem info: Mattias Malk, tel 509 7775, mattias.malk@nooredkooli.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!