Nutifototöötoad „Lood läbi piltide” Tallinna keskraamatukogus

4. mai 2017 Tallinna keskraamatukogu - Kommenteeri artiklit

Laupäeval, 6. mail kell 12 algavad Tallinna keskraamatukogus (Estonia pst 8) noortele suunatud töötoad „Lood läbi piltide”. Töötubades tutvutakse esmalt nutitelefoniga pildistamise teooriaga ning seejärel suundutakse koos juhendajaga fotojalutuskäigule, et õpitu proovile panna. Töötoad toimuvad maikuus laupäeviti Tallinna keskraamatukogus.
Esimene töötuba toimub 6. mail kella 12‒15 teemal „Algus ja seaded”. Fotograaf Martin Dremljuga selgitab, kuidas oma nutitelefonis pildistamiseks parimad võimalused seadistada ning kasutada valgust enda kasuks.
13. mail kella 10‒13 toimuvas dokumentaalfotograafia töötoas tutvustab fotograaf ja EKA magistrant Triin Kerge dokumentaalfotograafia viise ning kunstnikke ja fotograafe, kes on dokumentaalfotograafiat käsitlenud erisugustes vormides – nii klassikalises mõttes fotoreportaažina kui ka kunstiliste fotoprojektidena.
Kolmandas töötoas, 20. mail kellq 13‒16 tutvustab blogija ja fotograaf Aili Alber fotode järeltöötlust. Töötoas teeb Aili Alber ülevaate fototöötlusterminitest, üheskoos katsetame, kuidas tehtud fotosid viimistleda, võluda pildist välja parim ja muuta see omanäoliseks. See töötuba toimub ainult raamatukogus, õue jalutama ei minda.
Viimases töötoas, 27. mail kella 12‒15 vaatame koos Eesti kunstiakadeemia fotograafia teise kursuse tudengite Marianna Gunja ja Elo Straussiga üle kompositsiooni võimalused, tutvume fotoajalooga ning hiljem praktiseerime omandatud teadmisi linnas pildistades.
Projekti „Lood läbi piltide” eesmärk on tutvustada noortele alates 13. eluaastast fotograafia kui kunstivormi võimalusi, kasutades selleks noorte igapäevast vahendit – nutitelefoni. Projekt annab osalejatele teadmisi ja oskusi fotograafiast ja fototöötlusest ning ühtlasi tutvustab noortele edasiõppimis- ja karjäärivõimalusi fotograafiaga seotud valdkondades.
Ootame osalema 13–26-aastaseid noori. Lisainfo ja eelregistreerimine e-aadressil laste@tln.lib.ee ja telefonil 683 0914. Osavõtt on tasuta.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!