Pärnus võistlevad kutseõppurid parima sõiduautotehniku tiitli nimel

11. mai 2017 SA Innove - Kommenteeri artiklit

Sel neljapäeval ja reedel, 11. ja 12. mail toimub Pärnumaa kutsehariduskeskuses noorte sõiduautotehnikute kutsemeistrivõistlus. Paarisvõistlusel võtavad mõõtu autotehnika eriala teise ja kolmanda kursuse kutseõppurid üle Eesti.

Parima sõiduautotehniku tiitlit püüdvad võistkonnad peavad sooritama viis ülesannet. Teoreetilises testis hinnatakse võistlejate loogilist mõtlemist ja erialateadmisi, rehvivahetuses hinnatakse töö korrektsust ning veermiku kontrollimisel töö teostamise ja vigade leidmise oskust.

Võistlejad peavad tundma ka sisepõlemismootori tööpõhimõtteid, seejuures oskama teostada tehnilist mõõtmist ja kasutama autodatat. Lisaks tuleb koostada elektriskeem, mille juures hinnatakse multimeetri ja Ohmi seaduse rakendamise oskust. Iga võistlustöö sooritamiseks on aega 30 minutit.

Võistlusest võtab osa kokku 12 võistkonda järgmistest kutseõppeasutustest: Järvamaa kutsehariduskeskus, Kehtna kutsehariduskeskus, Kuressaare ametikool, Pärnumaa kutsehariduskeskus, Rakvere ametikool, Tallinna Lasnamäe mehaanikakool, Tallinna tööstushariduskeskus, Tartu kutsehariduskeskus, Valgamaa kutseõppekeskus, Vana-Vigala tehnika- ja teeninduskool, Viljandi kutseõppekeskus ja Väike-Maarja õppekeskus.

Võistlus toimub Pärnumaa kutsehariduskeskuse (Niidupargi 8/12, Pärnu) D-korpuses neljapäeval, 11. mail kl 11–17 ning reedel, 12. mail kl 10–13.30. Parimaid autasustatakse teisel päeval kl 14.30.

Kõik huvilised on võistlejatele kaasa elama ja sõiduautotehnika valdkonnaga tutvuma oodatud! Võistluse lisainfo ja ajakava on siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!