SAIS-i kaudu saab koolidesse kandideerida vaid kehtiva mobiil-ID või ID-kaardiga

12. mai 2017 Hariduse Infotehnoloogia SA - Kommenteeri artiklit

Läheneva sisseastumise perioodiga seoses tuletab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kõikidele kõrgkoolidesse ja kutsekoolidesse kandideerijatele meelde, et sisseastumise infosüsteemi (SAIS) kasutamiseks on vajalik kehtiv ID-kaart või mobiil-ID.

SAIS lihtsustab oluliselt kandideerimise protsessi, sest avalduste ja dokumentide esitamiseks ei pea kooli kohale minema. Kandideerimiseks vajalikud andmed kanduvad elektroonilisele avaldusele riiklikest registritest. Lisaks saab SAIS-i kaudu registreeruda katsetele, näha katsete tulemusi, jälgida pingeridasid reaalajas, kinnitada oma õppimatulekut või loobuda pakutud õppekohast.

„Eelmisel aastal, kui uus SAIS oli vastuvõttudeks esmakordselt kasutusel, esines mitmeid probleeme sellega, et kandideerijatel puudus ID-kaart või m-ID ning nad ei jõudnud neid enam ka taotleda. Kandidaadid pidid nii dokumentide esitamiseks, katsete tulemuste ja pingereas oma asukoha selgitamiseks kui ka õppekoha vastuvõtmiseks iga kord kooli kohale minema,” selgitab SAIS-i projektijuht Kati Liik. „Seepärast tuletame kõikidele kandideerijatele meelde, et SAIS-i kaudu elektroonilise kandideerimisavalduse esitamiseks on vajalik kehtiv ID-kaart või m-ID.” Lisainfot isikut tõendavate dokumentide uuendamiseks leiab riigiportaalist.

2017. aastal saab SAIS-i kaudu avalduse esitada järgmistesse koolidesse: Eesti kunstiakadeemia, Eesti lennuakadeemia, Eesti maaülikool, Eesti muusika- ja teatriakadeemia, Estonian Business School, euroakadeemia, Hiiumaa ametikool, Ida-Virumaa kutsehariduskeskus, Jõhvi gümnaasium, kaitseväe ühendatud õppeasutused, Luua metsanduskool, Lääne-Viru rakenduskõrgkool, Rakvere ametikool, sisekaitseakadeemia, Tallinna majanduskool, Tallinna tehnikakõrgkool, Tallinna tehnikaülikool, Tallinna tervishoiukõrgkool, Tallinna ülikool, Tartu kunstikool, Tartu kõrgem kunstikool, Tartu tervishoiukõrgkool, Tartu ülikool, Valgamaa kutseõppekeskus, Võrumaa kutsehariduskeskus.

Välismaal lõpetatud koolide ja varem kui 2004. aastal lõpetatud Eesti koolide infot registrites pole ja kandidaat peab avalduse esitamiseks pöörduma kooli poole, kuhu soovib kandideerida. Enda haridusandmete olemasolu registrites saab vajadusel kontrollida riigiportaalist.

SAIS-i haldab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!