Täna algavad Eesti lasteaedades rahuloluküsitlused

8. mai 2017 SA Innove - Kommenteeri artiklit

Täna, 8. mail algavad kõiki Eesti lasteaedasid hõlmavad rahuloluküsitlused, millega kogutakse tagasisidet lasteaia töö- ja õpikeskkonna kvaliteedi ning lastevanemate lasteaiaga rahulolu kohta. Küsitlused kestavad 28. maini ning tulemuste raportid valmivad oktoobri lõpuks.

SA Innove uuringute ja arenduskeskuse juhataja Aimi Püüa sõnul kasutatakse küsimustikega kogutud andmeid  lasteaedadele tagasiside andmiseks nende töö- ja õpikeskkonna kvaliteedi ning lastevanemate lasteaiaga rahulolu kohta: „Küsitluste läbiviimise eesmärk on mitmekesistada alushariduse õppe kvaliteedi kohta saadavat tagasisidet ning luua võimalused heaolu ja toimetuleku jälgimiseks ja arendamiseks lasteaedades.”

Oktoobri lõpus saavad kõik lasteaiad tulemusi kajastavad raportid. Tagasisides kõrvutatakse eri osapoolte hinnanguid ning konkreetse lasteaia tulemusi kõigi lasteaedade tulemustega. Tagasiside on mõeldud nii lasteaedade juhtkonnale, õpetajatele kui ka lapsevanematele. Lisaks saavad uuringu raportid kõik omavalitsused nende piirkonna lasteaedade heaolu teadvustamiseks.

Lasteaedades läbiviidavad rahuloluküsitlused on üks osa kogu haridussüsteemi rahuloluküsitlustest. Märtsis toimusid rahuloluküsitlused üldhariduskoolide õpilastele, lapsevanematele ja õpetajatele ning sügisel toimuvad küsitlused kutsekoolide õpilastele ja õpetajatele.

Rahuloluküsitlused jätkuvad ka järgmistel aastatel ning edaspidi avalikustatakse nii lasteaedade, koolide kui kutsekoolide rahulolu üldnäitajad keskkonnas HaridusSilm.ee.

Rahuloluküsitlusi viib läbi SA Innove koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga. Küsitlused on elektroonsed ning neile saab vastata kolmes keeles: eesti, inglise ja vene keeles. Õpetajad ja lapsevanemad saavad uuringus osalemiseks informatsiooni enda lasteaiast.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!