Juulis tuleb rahvusvaheline konverents toetavatest õppekeskkondadest

7. juuni 2017 Ille Rohtlaan - Juulis tuleb rahvusvaheline konverents toetavatest õppekeskkondadest kommenteerimine on välja lülitatud

Pea sajandivanune naiskoolitajate ühendus Delta Kappa Gamma peab traditsioonilise Euroopa piirkonna konverentsi sel aastal Eestis. Konverents toimub 26.−29. juulini Tallinnas Nordic Hotel Forumis.

Delta Kappa Gammat ühendab visioon, et edumeelsed naiskoolitajad on hariduse edasiviijad. Nii kogunetaksegi üle aasta Euroopa konverentsile, mis seekord toimub Tallinnas. Üritusele oodatakse osalejaid Euroopast ja teistest DKG liikmesriikidest, mida on kokku 17.

Selleaastase Euroopa konverentsi teema on „Toetavad õppekeskkonnad ” (ingl Supportive Learning Environments). Konverentsi avamine on kolmapäeval, 26. juulil.

Kõigil konverentsi osalejatel on võimalus kaasa lüüa õpitubades, kultuuriüritustel ja ekskursioonidel.

Konverentsi korraldamist toetab haridus- ja teadusministeerium.

Rahvusvaheline Delta Kappa Gamma ühingu lõid Dr. Annie Webb Blanton ja 11 naiskoolitajat 11. mail 1929. Texases Austinis. Ühing loodi harivatel ja heategevatel eesmärkidel selleks, et pakkuda tuge naisõpetajatele ja -üliõpilastele stipendiumite fondi kaudu õpingute toetamiseks ja õpetaja elukutse kõrgete ideaalide saavutamiseks ning arendamiseks. Rahvusvahelise DKG ühingu Eesti organisatsioon loodi märtsis 2008. aastal Tallinnas.


DKG Eesti organisatsiooni koduleht http://dkgeesti.weebly.com