Otsime Eestile omast elustiilisõna

6. juuni 2017 Tartu ülikooli eetikakeskus - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli eetikakeskus soovib Põhjamaadest eeskuju võttes Eestile oma elustiilisõna leida. Sõnade ideid saab esitada 16. juunini.

Eestlased on oma ülemerenaabritega alati lähedust tundnud. Küllap kujutleme Põhjamaadele mõeldes ka teatud elustiili, mis nende olemust väljendab. Nii mõnelgi Põhjamaadest on leitud oma elustiili kirjeldamiseks sõna, mida praeguseks teavad ja kasutavad paljud inimesed üle kogu maailma. Näiteks taanlastel on hygge, meie põhjanaabritel Soomes kalsarikännit ja Rootsis fika.

Mis võiks olla Eesti oma elustiilisõna? Mis iseloomustab meie meelistegevusi ja vaba aja veetmist või tööl rassimist? Kas eesti keeles võiks olla selline sõna(paar) või lause, mis võtaks kokku selle, mis meid rõõmsaks teeb ja heaolu loob?

Eesti oma elustiilisõna võiks väljendada midagi, mis kordub meie jaoks aastast aastasse, samamoodi, nagu kordub tõdemus suve viimasel augustiõhtul, et järgmist sooja tuleb üheksa kuud oodata, või kummitab kuklas nagu kultuspala „Põgene, vaba laps!”.

Elustiilisõnad koos seletusega on oodatud hiljemalt 16. juuniks aadressil elustiil@ut.ee.

Rohkem infot ning kampaania täpsed juhised leiab siit.

Kõik huvilised on oodatud kampaanias kaasa lööma ning kampaania visuaale ka enda sotsiaalmeedia kanalites jagama. Piltide ja videote kasutamine on lubatud koos korrektse viitega Eetikaveebi. Lisaks soovitame kasutada teemaviidet #eestielustiilisõna.

Elustiilisõna otsinguid viib läbi Tartu ülikooli eetikakeskus haridus- ja teadusministeeriumi riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013” jätkuprogrammi 2015–2020 raames.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!